Sırma Belin: Kuracağınız İşe Hakim Olun


GALERİ
Sırma Belin: Kuracağınız İşe Hakim Olun
Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Çocukluğumdan beri şifa konularına ilgi duyarım. Bambaşka işler yapmış olsam da başta şifa hep ilgi alanım olmuştur. Eski bir akademisyenim; uzun yıllar Almanca turist rehberliği yaptım. Bir yıl önce Almanya’da bulunan Peter Hess Akademisi'nde ses terapisi eğitimi aldım ve ses çanakları ile ses terapisi yapıyorum şimdi.

Sırma Belin: Kuracağınız İşe Hakim Olun
Ses terapisi nedir? Ne işe yarıyor?

Ben ses çanakları kullanıyorum ses terapisinde, daha çok Tibet çanakları olarak bilinen çanakları; farklı araçlar da kullanılıyor. Çanaklardan yayılan ses ve titreşimler kişinin çok kısa zamanda derin gevşemeye geçmesini sağlar, hem deri üzerindeki hem de kulak içindeki sinir uçları vasıtası ile titreşimler beyne iletilir ve böylece beyin dalgası düşer yani alfa frekansına geçer ki bu da şifanın gerçekleştiği frekanstır ve beyin salgıları değişir, mutluluk hormonları ve ağrı kesiciler salgılanmaya başlar. Titreşimler beden, zihin ve ruhumuzdaki tıkanıklıkları çözer, arındırır. Kişi stresten arınır, içindeki şifa gücü ortaya çıkar, yaratıcılığı artar, kişinin içindeki güçlerin ortaya çıkmasını sağlar. Başlıca işe yaradığı alanlar olarak: uykusuzluk, hiperaktivite, dinginleşme, merkezine dönme, kararsızlık, migren, hormon dengelenmesi, ağrılar, sınav stresi, regl ağrıları, menapoz sorunları, kulak çınlaması, yüksek tansyon, Parkinson, kasılmış uzuvlar, kaygı, korku , özgüven eksikliği, güven sorunu gibi konuları sayabilirim.

Sırma Belin: Kuracağınız İşe Hakim Olun
Ses terapisi yapmaya nasıl karar verdiniz?

Şifa, enerji, kişisel gelişim hep ilgi alanımdı. Bir Hindistan gezisinde Tibet çanakları ile daha yakın temasım oldu ve orada bu konuyu araştırmaya karara verdim. Sonrasında aldığım ses çatalları (diapazon) eğitimi de beni tam tatmin etmeyince araştırmalarıma devam ettim ve Peter Hess Akademisi ile bağlantıya geçip Almanya'da bu eğitimi almaya karar verdim. Ayrıca İstanbul’ da aldığım kişisel dönüşüm danışmanlığı eğitiminde de sunum konum ‘’sesle şifa ‘ olunca ve çok beğenilince motive oldum ve devam ettim çalışmalarıma.

Sırma Belin: Kuracağınız İşe Hakim Olun
İşinizle ilgili bir eğitim aldınız mı?

Evet aldım, Kanadalı hocam Ron la Palace‘den Acutonics yani ses çatallarının (diapazon) kullanımını öğrendim ve Almanya’da Peter Hess Akademisi'nde ses çanakları ile yapılan ‘’ses masajı’’ yani ses terapisi eğitimini aldım.

Sırma Belin: Kuracağınız İşe Hakim Olun
Kimler sizi tercih ediyor? Müşterilerinizin sizi tercih etmesinin sebebi sizce nedir?

Öncelikle stres altındaki kişiler, uykusuzluk ve bedenlerinin çeşitli yerlerinde ağrıları olanlar. Duygusal sorunlar yaşayanlar ve sadece rahatlamak için gelenler. Öncelikle sadece SES’e yoğunlaşan bir terapi uygulamam ve rakibimin olmayışı. Avrupa’da çok iyi bir ismi olan bir Akademide eğitim almış olmam ve yöntemin tamamen bilimsel oluşu.

Sırma Belin: Kuracağınız İşe Hakim Olun
Müşterilerinizden nasıl geri dönüşler alıyorsunuz?

Geri dönüşler oldukça iyi. Sadece bedensel açılımlar değil duygusal açılımlar da yaşanıyor. Çünkü yöntem bütüncül bir yöntem yani beden, zihin ve ruh bütünlüğü ile çalışan bir yöntem. Kişinin frekansı değiştiği için, çünkü çanakların titreşimleri ayar yapıyor bedene, kendine çektiği olaylar ve kişiler de değişiyor. Daha sakin olduklarını, sinirlenmediklerini, daha rahat olduklarını ve ağrılarının geçtiğini söylüyorlar. Kaygı ve korkularının da geçtiğini bildiriyorlar. Ayrıca memnun kaldıkları için de çevrelerine beni öneriyorlar.

Sırma Belin: Kuracağınız İşe Hakim Olun
Ses terapisi Türkiye’de yaygın mı?

Yaygın değil ama olmalı. Geçmiş tarihimizde müzikle terapi çok yaygındı artık ne yazık ki değil. Ses terapisi çok kolay uygulanan ve çok etkili bir yöntem ve bundan yararlanmamamız büyük kayıp. Üstelik de tek yan etkisi mutluluk olan bir yöntem bu!

Sırma Belin: Kuracağınız İşe Hakim Olun
Nasıl bir reklam stratejisi izliyorsunuz?

Web sayfam var, sosyal medyayı kullanıyorum ve konumla ilgili fuarlara katılıyorum. Ayrıca çok fazla herkese açık tanıtım toplantıları yaptım.

Sırma Belin: Kuracağınız İşe Hakim Olun
Sizce kendi işinizi kurarken nelere dikkat etmek gerekiyor? Hangi konularda bilgi sahibi olmak gerekiyor?

Öncelikle yaptığınız işe hakim olmak gerek, acemi tutum ve yetersiz bilgi gelenlerin size bir daha gelmemelerinin başlıca nedeni. Kuracağınız işin lokasyonu çok önemli, en basitinden yakınında park yeri var mı ona bile dikkat etmek gerek. Toplu taşıma araçlarına yakınlığı da önemli bir faktör. Bir de hangi mevsimde işi kuracağınız da büyük önemi olan bir konu. Tabii bu yapılan işe göre de değişir.

Sırma Belin: Kuracağınız İşe Hakim Olun
Kendi işini yapmak isteyen kadınlara neler tavsiye edersiniz?

Kararlı olmak ve kendine inanmak en önemli konu. Eğer inançları tam ise başkalarının dedikleri, demotive edici konuşmalara maruz kalmaları hiç itibar edilmeyecek şeyler. Hedefe odaklı yola devam etmek ama tabii öncesinde araştırmaları iyi yapmak başarıya götürür.

Sırma Belin: Kuracağınız İşe Hakim Olun
Gelecek için planlarınız nedir?

Planlarım çok! Öncelikle yaptığım işi geniş kitlelere ulaştırmak, bu güzel ve kolay yöntemden çok insanın yararlanmasını sağlamak. Eğitim aldığım akademinin Türkiye temsilcisi olmak ki bu konu ile ilgili görüşmelerim devam ediyor ve ileriki yıllarda doğa içinde tamamen ses terapilerinin yapıldığı bir merkeze sahip olmak. Ayrıca turizmci olmamadan dolayı da Şifa Turları düzenlemek.

“Hedefe odaklı yola devam etmek ama tabii öncesinde araştırmaları iyi yapmak başarıya götürür.”

Hayalinizdeki iş ne olursa olsun girişiminizde başarılı olabilmeniz için alanınızda iyi bilgi toplamanız, o alana hakim olmanız gerekiyor. İstediğiniz şeyin peşinden giderken kendinizi eğitmeyi ve kendinize yatırım yapmayı unutmamalısınız. Öncesinde bambaşka işler yapmış olsa da şimdiki kariyerine yatırım yaparken kendisini unutmamış Ses Terapisti Sırma Belin’le yaptığı işi bütün detaylarıyla konuştuk.

Ses Terapisi

Sırma, yaptığı işle insanların kendilerini bulmaları, stresten arınmaları, ruh ve bedenlerini arındırmalarını sağlıyor. Vücudumuza mutluluk hormonu ve ağrı kesiciler saldığı ses terapileriyle, daha bir sürü rahatsızlığa şifa oluyor. Ses terapisi ve insanlar üzerindeki etkisiyle Sırma’nın anlattıkları size yepyeni ufuklar açacak.

Röportajı okumak için GALERİ’yi tıklayınız.

İletişim:

sirmabelin.com

Facebook: Sırma Belin Ses mucizesi ve Tibet ses çanakları

Instagram: sirma_belin

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com