Bir Girişimci Olarak İş-Hayat Dengesini Kurmanın 3 Yolu

Bir girişimci olarak işle özel hayatın dengesini kurmak gerçekten zor bir iş. Girişiminiz başarıya ulaşıp hayatınızı daha iyi ya da kötü yönde etkilerken bu dengeyi nasıl sağlayabilirsiniz?

Bu ikisinin dengesini sağlayabilmek için girişimcilerin yapması gerekenler hayatlarıyla işlerini kaynaştırmak. Bu da çalışırken bunun tadını çıkarabilecek yollar bulmak anlamına geliyor.

Sağlam bir iş-hayat dengesi kurmak girişimciliğin en zor yanlarından biri. Bunu başarabilmek için aşağıdaki maddeleri uygulayın.

1-Zevke odaklanın

Girişimcilikte yapacağınız her şeyin kontrolü sizdedir. Eğer işinizde sevmediğiniz kısımlar varsa bunu dış kaynaklarla çözebilirsiniz. Bir kurucu olarak önce keyifle yaptığınız işe odaklanın ve diğer alanlar için başka insanları işe alın.

2-Tatile çıkın

Kendi programınızı yapmak bu işin en zevkli kısmı olabilir. Günümüzde internet her yerden çalışmanızı sağlıyor. Eğer iş konusunda olduğunuz konumda kendinizi kıstırılmış hissediyorsanız tatil yapmak sizi bu duygudan kurtaracaktır.

3-Sağlam bir takım oluşturun

Girişimci olmak yalnız olmak anlamına gelebilir ama kendinize gerçekten sağlam bir takım oluşturursanız omzunuzdaki yükleri hafifletmiş olursunuz. İş- hayat dengesini kurabilmeniz için gerçekten güvenebileceğiniz ve işinizi emanet edebileceğiniz bir takım kurmak çok önemli.

Eğer izin verirseniz girişimcilik hayatınızı sömürür. İşiniz bazen hayatınızı ele geçirmiş gibi görünebilir ama bu iş-hayat dengesini en başından sağlamaya çalışırsanız girişimciliğe başlamak ve hayatınızı yaşamak daha kolay bir hal alabilir. Eğer girişimcilikte ezilmiş gibi hissediyorsanız bu dengeyi oluşturmanın zamanı gelmiş demektir.

Author Image
Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com