Girişimci Kadınlara Danışmanlardan En İyi 5 Tavsiye

İster üniversiteden yeni mezun olun ve ilk işinize yeni başlayın, ister ilerlemekte olan girişiminizin ortasında ya da girişiminizi hayata geçirme arifesinde olun alanınızda uzman olan bir danışman bulmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Kaç tane danışmanınızın olacağı ve onları nerede bulacağınız ise tamamen size kalmış. Değerli işyeri tavsiyelerini her yerde bulabilirsiniz. Danışmanlar ‘Ben burada size yardıma hazırım.’ demez fakat siz onları bulabilirsiniz.

Girişimci kadınlar için danışmanların verdikleri 5 tavsiyeye göz atmanızda fayda var.

Ofiste İşleri Kişisel Algılamayın

Ofiste birisi sizden bir iş yapmanızı istediğinde sadece ne yapılması gerektiğine odaklanın, dikkatinizi başka bir şey dağıtmasın ve aklınızda kişisel problemler yaratmayın.

Patronlarınıza Soru Sorun

Patronlarınıza soru sormaktan çekinmeyin, aklınıza takılanları sorun ve yardım alın. İşlerde nasıl ilerlediklerini öğrenin.

Danışmanlar Her Yerde

Danışmanınız yakın çevrenizde olabilir, hatta anneniz, belki annenizin bir arkadaşı. Ebeveynleriniz size hayatınızda aldığınız kararlarda danışmanlık yapabilir. Sizi tanıyan birilerinin fikirleri sizin karar vermenize yardımcı olur. Ayrıca unutmayın iyi bir danışman size özgüven verir.

Hatalarınızdan Ders Alın

Bir işi ilk kez yapıyorsanız hata yapmanız çok doğaldır. Tecrübesiz olduğunuzdan dolayı bir işi yapmaktan çekinmeyin. Yaptığınız hataları benimseyin, onların arkasına saklanmayın.

İşinizi Tutkuyla Yapın

Eğer fikriniz sizi heyecanlandırmıyorsa o işi yapmayın. Çünkü tutkuyla ve istekle yapmadığınız girişimlere kimseyi inandıramazsınız. Önce kendiniz inanmalı ve insanlara öyle sunmalısınız.

Author Image
İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com