Girişimciler Ne Zaman Ev Ofisinin Ötesine Geçmeli

Evim evim güzel evim diyorsanız, şehir merkezinden uzakta yaşıyorsanız ya da çocuklarınızla evde ilgilenmeniz gerekiyorsa girişiminiz için evde çalışmayı tercih edebilirsiniz. Bu durumda ev sizin hayatınız olmuştur ve vazgeçmek istemeyebilirsiniz. Fakat ev içerisinde kendinize bir oda ayırıp, orayı diğer aile bireylerine kapatmak size alışılmadık geliyorsa ya da girişiminiz için yeterince yerinizin olmadığını düşünüyorsanız neden evden uzaklaşmıyorsunuz?

Girişiminizi evinizin dışına taşımak için size birkaç neden veriyoruz.

Kesintiler

Aileniz büyüyor ve üzerinize daha fazla sorumluluk biniyor olabilir. Bu durumda evde çalışmaktan çok bebek bakıcılığı yapıyor durumuna gelebilirsiniz. Bu sizin dikkatinizin dağılmasına, girişiminizle ilgilenememenize, müşterilerinizle aranızın açılmasına ve işleri yetiştirememenize yol açtığını fark edebilirsiniz. İşiniz korkulu bir rüyaya dönüşmeden ofisinizin yerini değiştirmek iyi bir seçim olabilir.

Yalnızlık

Bazı insanlar yalnız daha iyi çalışırken, bazıları motive olabilmek için insanlarla çevrili olmayı tercih eder. Böyle insanlar kalabalık ofis enerjisini kullanarak başarıya ulaşırlar, evdeyken yaratıcı olamazlar. Siz de böyle olduğunuzu düşünüyorsanız evde durmayın, etrafınızdakilerle oyalanmayı bırakın ve evden uzaklaşın.

Büyüme

Girişiminizin büyümesi demek daha çok alana, ekipmana ve depo alanına ihtiyacınız olması anlamına gelir. Ayrıca çalışana olan ihtiyacınız da artar. Birlikte çalışabilmek çok önemlidir, özellikle kademeli bir çalışma ortamı yaratacaksanız daha fazla alana sahip olmalısınız çünkü üst ve altı ayırmanız gerekir. Evinizi daha fazla ofise dönüştürmek istemeyebilirsiniz. Üstelik evde çalışmak için yanınıza sadece bir kişiyi almanız uygun olur.

Artılar, Eksiler

Ofisinizi evinizin dışına çıkarmanızın profesyonelliğinizi arttıracağı ve çalışmak için daha çok yere sahip olacağınız gibi avantajları vardır. Tabii ki bu avantajlarla birlikte gelen dezavantajlar da var. Örneğin evinizden uzak bir yerdeki iş yeri için yolda harcanacak zaman. Fakat bunlar üstesinden gelinemeyecek durumlar değildir. Bütün bu artı ve eksileri düşünerek iş yerinizi taşıma konusunda bir seçim yapabilirsiniz.

Author Image
İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com