Girişimciler İçin Pozitif Düşünme Teknikleri

Negatif düşünme, özellikle girişimciler için iyi bir başlangıç ​​değil.  Kronik olumsuz düşüncenin, vücuda ve zihne zarar verdiğini, hastalığa veya gittikçe kötüleşen stres yarattığını biliyor muydunuz? Araştırmalar, olumlu düşünmenin stres yönetiminde ve sağlığımızı iyileştirmede yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Tabii ki olumsuz düşünme ve endişe etme eğiliminiz varsa, zihniyet değişikliği bir gecede olmayacak. Günlük düşünce ve tutumunuzda iyileştirmeler yapmak, pratik, özveri ve uyum isteğinizle olacaktır.

Bu olumsuz düşünceleri yok edip daha pozitif ve iyimser bir bakış açısı ile değiştirmeye kararlıysanız, aşağıdaki tekniklere bir göz atın:

Dikkat edin

Dikkat etme, daha önce neler olup bittiğini ve ne olacağını merak etmek yerine, anın tadını çıkarmak ve mevcut olmaktır.

Dikkat etme, stres azaltmak ve pozitifliği artırmak için giderek popüler bir yöntem haline geliyor. Bu basit meditasyon şekli, solunuma odaklanır ve düşüncelerinizi gözlemlemenizi ve zihninizdeki sürekli düşünmeyi azaltarak odaklanmanızı sağlar.

Bilimsel araştırmalar, dikkatin sadece depresyonu önlemekle kalmayıp aynı zamanda gündelik kaygı, stres, depresyon ve sinirlilik özelliklerinin altında yatan beyin kalıplarını da olumlu etkilediğini ve böylece ortaya çıktıklarında daha kolay uzaklaştığını gösteriyor.

Güçlü yönlerinizi bilin

Zayıf yönlerimiz olduğu gibi güçlü noktalarımız da var. Geliştirilmiş verimlilik, hedefe ulaşma, azaltılmış kaygı ve daha fazlasını içeren güçlü yönlerinizi bilmek ve bunları kullanmanın faydalarını çok sayıda araştırma onaylar.

Başarılı insanlar zamanlarının çoğunu kendi güçlü yönlerini kullanarak başarıya ulaşıyorlar. Güçlü yönlerini geliştirmeye ve zayıf yönlerini daha iyi yönetmeye odaklanıyorlar. Aslında, bunları daha iyi nasıl kullanacaklarını ve uygulayacaklarını biliyorlar.

Pozitif faaliyetlerle meşgul olun

Pozitif faaliyetlerde bulunmak doğrudan olumlu bir tutum geliştirmeye bağlıdır. Bunu yapmak için basit yollar bulun: Şükran ifade etme, birine iltifat etme, rastgele şefkat uygulama, yürüyüşe çıkma, kahvenizdeki kabarcıkları üfleme. Evet! Kabarcıklar. Kabarcıkları üfleme insanların yaptıklarını durdurmaya ve solunumlarına odaklanarak kaygı düzeylerini düşürmeye yardımcı oluyor.

Biraz özveri, motivasyon ve gayretle hepimiz daha olumlu bir zihniyete sahip olabiliriz. Daha olumlu düşünerek, stresli durumlarla daha kolay baş edebilmek ve işinizin başarısında yadsınamaz bir etkisi olan kişisel mutluluğu artırmak ihtimaliniz yüksektir.

Düzenli egzersiz yapın

Düzenli egzersizin, zihinsel sağlık ve fiziksel iyileştirmeler de dahil olmak üzere sayısız faydası var. Araştırmalar, egzersiz yapmanın kendine güven ve odaklanmayı artırdığını ortaya koyuyor. Ayrıca sizi dinç ve sağlıklı tutar.

Egzersiz yaparken endorfinler salınır ve beyninizdeki reseptörlerle etkileşir; böylece vücutta olumlu bir his uyandırır.

İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com