Girişimcilere Yatırımları İçin 5 Tavsiye

Girişimciler için bazı yatırımlar risk kazanç oranı bakımından daha evcilken bazıları daha vahşidir. Genellikle genç girişimciler yatırımlarını daha agresif yaparken, yaşlı girişimciler bu konuda daha tutucudurlar. Fakat yaşa bakılmaksızın duruma göre dengeli bir yatırım yapmak herkes için en uygun olanıdır.

Bildiklerinizi Kullanın

Bildiğiniz ve hatırladığınız işlerden başlayın çünkü yatırıma başlamanın en kolay yolu kullandığınız şeylere yatırım yapmaktır. Eğer acemi bir yatırımcıysanız, ortak bir yatırıma girebilir veya mevcut mallarınız üzerinden yatırım yapabilirsiniz. Buradaki amaç yatırım portföyünüzü çok daraltmadan veya karmaşıklaştırmadan çeşitlendirmektir.

Tedbirli Olun

İster acemi ister deneyimli bir yatırımcı olun, hırslı bir risk-kazanç profili olan yatırımlara karşı tedbirli olun. Risk ve getiri arasında doğrudan bir ilişki olduğunu unutmayın. Havadan bir gelir sağlayacaksanız büyük bir risk aldığınızı bilmelisiniz.

Borsayı Takip Edin

Borsa düşmesi hazırlıklı yatırımcılar için iyi bir fırsattır. Portföyünüz için borsayı takip ederek alım satım yapabilirsiniz.

Gözden Geçirin

Yatırım stratejinizi yılda bir veya iki kere gözden geçirin ve başlıklarınızın fonlarınıza bölüştürürken yolunuzdan çıkmasına izin vermeyin.

Devamlılık Sağlayın

Günlük değişimlerden ve olaylardan etkilenmeyecek yatırımlar yapmaya özen gösterin. Amacınız işleminizin sürekliliği olmalıdır, durmamalı veya yeniden başlatılmamalıdır.

Author Image
İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com