Girişiminizin Başarısı İçin Giyinin

Girişiminiz için iş toplantısı, potansiyel iş alabileceğiniz bir parti ya da bayi toplantısına mı gidiyorsunuz? Yöneticilerle yapacağınız bir görüşme için uygun bir şeklide giyindiğinizden emin olun. Profesyonel görünmek istiyorsanız ne giyeceğinizi özenle seçmelisiniz.

İş dünyasında seslendirilmeyen ama herkesin bildiği dili anlamanız; sizin ve şirketinizin her durumda başarılı olmasına yardımcı olan bir görüntü, yani marka kimliğinizi oluşturmanız gerekir. Kıyafet ve aksesuar seçiminiz sizin ve işinizin imajını belirler. Unutmayın ilk izlenim önemlidir.

İşinizde yaptıklarınızla başarıyı yakalamış ve saygı duyulan biri olmadan önce yolun başındayken nerede nasıl giyindiğiniz gerçekten fark yaratabilir.

İşte bilmeniz gereken en temel noktalar:

1. Takım Elbise

Hem kadın hem de erkekler için özel bir ceket ve pantolon veya etekten oluşan keskin bir iş kıyafeti ile hedefi ıskalamazsınız. İyi ütülü bir gömlek veya bluz görünümünüzü tamamlar.

Takım elbisesinin üst ve alt tarafının eşleştiğinden emin olun. Bu durum ayakkabı, kemer ve diğer aksesuarlar için de geçerli.

2-Markaya Adım Atın

Ayakkabılarınızın temiz, cilalı, çizilmemiş olması gerekir ve kıyafetinizin geri kalanı ile uyumu çok önemlidir. Düşük topuklu siyah, lacivert veya nötr ayakkabı, çoğu kadın kıyafeti için iyi seçimlerdir, ancak biraz daha yüksek bir topuk size güven verecektir.

Ayakkabınızla birlikte çoraplarınızı seçerken beyaz çoraplardan veya parlak renklerden de kaçınmayı unutmayın. Dolabınızdaki birkaç marka ayakkabı, şıklığınızı ve kendinize güveninizi arttırır.

3-Aksesuar Seçimi

En basit klasik mücevher parçaları, anahtardır. Saatler, kulaklardaki altın veya gümüş küçük küpeler ve şık kolyeler profesyonellik düzeyinizi göstermek açısından önemlidir.

Evrak çantası veya çanta da bu kategoriye girer, çünkü yetkili ve organize bir kişi izlenimi edinmeyi amaçlıyorsunuz. Aksesuarlarınızın birbirleriyle uyumlu ve abartısız olmasına dikkat edin.

4-Kişisel Bakım

Saç stilinizle başlayarak, kişisel bakımınıza dikkat etmeniz gerekir. Dağınık ya da boyası gelmiş saçlarınız sizi rahatsız hissettirir ve çevrenizdeki kişilerde iyi bir izlenim bırakmaz.

Makyajınız abartısız ve yüzünüzdeki doğru noktaları vurgulayacak şekilde yapılmalıdır. Doğal bir görünüm önemlidir.

Çok fazla miktarda parfüm kullanmayın; çünkü bu, çevrenizdeki kişileri etkileyebilir. Temiz ve düzenli olduğunuzdan emin olun; bu, elleriniz için de geçerlidir.

Tüm bunları yaparken nasıl hareket etmeniz gerektiği konusunda emin değilseniz mutlaka bir profesyonelden yardım alın.

Author Image
İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com