Yoğun Bir Günü Daha Yönetilebilir Yapmak İçin 8 Yol

İnsanın hayatında iş temposu oldukça zordur. Yoğun bir günle baş etmek de hiç kolay değildir.

Sabahları dışarı çıkmak, toplantıları yönlendirmek ve sevdiklerinizle ilişki kurmak arasında kalan günün akışı, size bir günü savaş alanı gibi hissettirebilir. Bunu daha iyi yapabilmek için size 8 ipucu öneriyoruz.

07:00

Evden hemen çıkmadan önce maillerinizi kontrol edip, yenilerini yollayın ve evden çıkın. Yolda maillerinize rahatlıkla cevap verebilirsiniz.

08:00

Eyeliner çekmek için zamanınız kalmadı. Birkaç eşyanızı cüzdanınızda saklayın. Bazı makyaj markaları malzemelerin küçük boylarını üretir (mesela serçe parmak boyutunda rujlar), böylece bütün makyaj çantanızı yanınızda taşımak zorunda değilsiniz.

09:00

Eğer yapabilirseniz, önemli toplantılarınızı ofise gitmeden önceye alın. Meslektaşlarınıza, yakınlarda bir kahvede ya da hızlı bir kahvaltıda buluşmak için sorun. Bu yolla, diğer işlerin akın etmesi yüzünden çıkmaza girmeden ve dikkatiniz dağılmadan önce sorunlara göz gezdirebilirsiniz.

12:00

Yardım etmek gününüzü daha anlamlı şekilde sonuçlandırır, diğerlerinin öncelikli olan görevlerini önemseyin. Diğerlerine daha hızlı cevap vermeniz personellerden daha hızlı geri dönüşler almanızı sağlar.

14:00

Sevdiğiniz bir takvim uygulaması bulun ve onu kullanın. Bütün yapmanız gereken kendi dilinizde olayları girmeniz. Örnek : “Batuhan ile Cumartesi 8’de akşam yemeği”. Seçtiğiniz uygulamada varsa eğer adres eklerseniz size Google harita yönlendirmesi de verecektir.

18:00

Yoğun bir günün ardından hiçbir şey ev yemeği kadar ruhunuza iyi gelemez. Ama önce biraz hazırlık!  Bundan kurtarmak için; daha önceden haftalık hazırladığınız yiyecekleri dolabınızda bulundurun. Hafta içi size sadece ısıtmak ve servis etmek kalır.

20:00

Duş alın! Duş almanın kan basıncınızı düşürmenize ve stresi azaltmanıza yardımcı olduğunu duymuşsunuzdur. Böylece uykuya daha hızlı geçeceksiniz çünkü yatıştırıcı basınç sinyalleri vücudunuzun melatonin salgılamasını sağlar, artık uyku daha yakınınızdadır.

23:00

Yatma rutininizde teknolojilerle ilişkinizi kesin. Bir kitap seçin ve okuyun. Bir gün bize teşekkür edeceksiniz.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com