İşinizde Neden Tutarlı Olamıyorsunuz?

Girişiminizde başarılı olmanız için en önemli şey nedir biliyor musunuz?  Tutarlılık. Hem de her gün. Çoğu insan en basit görevlerde bile tutarlılığını koruyamıyor.

Başladığınız bir işi sonuna kadar götürme azmini kazanmak için bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Neleri eksik yaptığınızı bir düşünün. Belki de yapmamanız gerekenleri bilmek size başarı getirebilir.

Başarısızlığı körükleyen sebepler neler mi?

Vizyonunuzda net değilsiniz

Başarmaya çalıştığınız şeyin ne olduğu konusunda net değilsiniz ve bu nedenle açık hedefler belirlememişsiniz. Bu, varış yeri olmayan bir yolculuğa çıkmak gibidir.

Bununla birlikte, net bir hedef ve bir yol haritası ile, rekor sürede varış noktanıza ulaşabilirsiniz. Belirli bir görüşe sahip olmadığınızda, kendinizi hedeflerinizden uzaklaştıran faaliyetler ve görevler yaparken bulursunuz.

Kendinize sorun, “Ne istiyorsunuz? Hayatım ve işim için esas vizyonum nedir? ”

Kendinizi sabote ediyorsunuz

Önce, başarınızı sabote edebilecek şeyleri belirleyin. İnsan doğası, her zaman en az direniş göstereceği yolu seçer.

Genellikle, yapmanız gereken şeyleri bildiğiniz faaliyetleriniz ve görevleriniz vardır, ancak hayatınızı kendiniz için nasıl daha kolay hale getireceğiniz konusunda zaman ayırmazsınız. Aslında kendinizi sabote ediyorsunuz çünkü başarı için bir plan yok. Ne elde etmeye çalıştığınızı düşünün ve bunun için plan yapın.

Zorlu görevleri sona bırakıyorsunuz

Basit olanı yapmak her zaman daha kolaydır. Eğer zor olanla başlayıp bu görevinizi bitirirseniz diğer basit görevler için yolunuzu temizlemiş olursunuz. Zorlu çalışmalar için günlük, aylık hatta yıllık planlar yapın. Başladığınız zorlu görev için ayırdığınız zamanları sıkı çalışmaya ayırın.

Bahane ediyorsunuz

Bir işe başlayacağınız zaman yapmamanız için daha iyi bir sebep olduğuna karar veriyorsunuz. Bu mazeret türü genellikle korku ya da kendini sınırlayan inançlardan kaynaklanır.

Düzenli olarak yapmadığınız bir şeyi düşünün. Sizi tutan nedir? Genellikle, ilk yanıt “Benim zamanım yok” dur.

Aslında, gerçekten yapmak istediğimiz şeyleri yapmak için zamanınız vardır. Bunun yerine, gerçek bahanenin ne olduğunu ve altta yatan korkuyu anlamak için derine inin. Mazeretlerinize ve kendinize sabotaj yapma yöntemlerine yakından baktığınızda, ne olduğunun farkına varacaksınız. Bunun dışında, pek çok bahane tembellikle gizlenmiştir.

Bahane uydurmaktan vazgeçtiğiniz zaman başarı yolunda tutarlı bir şekilde ilerlemeye başlayacaksınız.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com