İşinizin Monotonluğundan Kurtulmanız İçin 5 Yol

İşinize severek başladınız fakat gün geçtikçe sıkıcı olmaya başladı. Çünkü her gün aynı işi yapıyorsunuz. Günlük rutininiz belli ve bunun dışına çıkmak istiyorsunuz. İşinizin monotonluğundan sizi kurtaracak ve motive olmanızı sağlayacak 5 yolu sizinle paylaşıyoruz.

Problemin Köküne İnin

İşiniz monotonlaşmadan önce, o işi neden yapmak istediğinizi düşünün. Ne zaman işinizden sıkılmaya başladınız? Sıkılmanızın nedeni iş arkadaşınızın işten ayrılması, sorumluluklarınızın değişmesi, işinizdeki küçük başarısızlıklarınız gibi çeşitli nedenlerden olabilir.Problemin kökenini bulun ve onu halletmeye çalışın.

Kişisel Bakımınıza Odaklanın

Kendinize bakmanız problemleri çözmenizi kolaylaştıracaktır. İyi uyku uyuyun, spor yapın, doğru beslenin. Sağlıklı ve dinlenmiş olursanız modunuz yükselir ve işinizi yapmaya enerjiniz olur. İş alanınızın da temiz ve derli toplu olması çalışma isteğinizi yükseltir.

Yan Projeler Yapın

Yeni bir hobi edinin. İşinizin yanında başka bir hobiyle ilgilenmeniz kafanızı dağıtmanızı, eğlenceli zamanlar geçirmenizi ve çalışma sürecinizde daha verimli olmanızı sağlar. İster bir spor dalı tercih edin ya da el işi, resim, müzik gibi alanlara yönelin, sevdiğiniz bir hobinizi yapın.

Etrafınızdakileri Değiştirin

Eğer mümkünse farklı yerlerde çalışmayı deneyin. Kendi alanınızın dışına çıkın. Küçük değişiklikler bile fark yaratır. Farklı bir sandalye veya masaya geçin. İş yerinizde çalışabileceğiniz alanları değerlendirin.

Ara Verin

Eğer bir haftalık tatiller yapamıyorsanız, hafta sonu kaçamakları yapın. 1-2 günlük hızlı planlarla rutininizin dışına çıkarsanız, zihninizi toparlamanıza yardımcı olur. Bu sizi hafta başına motive eder.

İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com