Kariyer Değiştirmeniz İçin 4 Sinyal

İşinizi seviyorsunuz çünkü iş arkadaşlarınızı seviyorsunuz. İşinizi değiştirmek istiyorsunuz çünkü maaşınızı yeterli bulmuyorsunuz. Bunlar gibi işinizi sevmeniz ve bırakmanız için birkaç nedeniniz daha var. Fakat başka bir şeylere bakmanın zamanı gelmedi mi? Ya da daha sıkı çalışıp kariyerinizi çok daha iyi bir noktaya taşımanın?

İşte size ilerlemenizin zamanı geldiğini gösteren 4 sinyal.

Kariyerinizde Amacınıza Ulaşamadığınızı Hissediyorsanız

Çok sıkı çalışıyorsunuz fakat hep aynı sonucu alıyorsunuz ve bu sonuçlar da sizi tatmin etmiyor. Kendinize şu soruyu sorun: tamamen tükenmeden önce ne zamana kadar bu yolda yürümeye devam edebilirsiniz? Eğer cevabınız ‘çok uzun süre değil’ ise harekete geçmenizin zamanı gelmiş demektir.

Değişime Karşı Koyuyorsanız

Patronunuz sizden inovasyon bekliyor, yeni şeyler üretmenizi ve değişimlere açık olmanızı istiyor ama siz neden her şeyin aynı kalamayacağını merak ediyorsunuz. Değişim korkusu kariyeriniz içim olumsuz bir şeydir ve size bir işarettir. Neden risk alıp yeni şeyler denemiyorsunuz?

Daha Fazla Para Kazanmak İstiyorsanız

Şüphesiz ki birçok kişinin ortak sıkıntısı olan maaşlar konusunda siz de kazandığınız parayı yeterli bulmuyorsunuz. Bu durumu ilk olarak danışmanlarınızla konuşmalısınız. Eğer yapacakları bir şey yoksa iş değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Öğrenmiyorsanız

Ofisteki mutluluğunuz, zihninizi harekete geçirir ve verimli çalışmaya başlarsınız. Zorluklar bittiğinde ve bulunduğunuz konumda her şeyi öğrendiyseniz, artık elinizden yeni bir şey gelmeyeceğini düşünüyorsanız, başka bir yönde ilerlemek sizi daha mutlu edebilir.

Author Image
İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com