Kendinize Nasıl Zaman Ayırabilirsiniz?

Günümüz en büyük sorunlarından biri zamanın yetersizliği. Gün içinde kendimize fazladan zaman yaratmak için yapabileceğimiz şeyler yok mu? Tabii ki var. Size vereceğimiz bu önerilerle kendinize ekstra zaman yaratın.

Yaptığınız işe bütün odağınızı verin

Gün içinde birden fazla işle uğraşırsanız o işleri yarım bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Ofisinizde mümkün olduğunca dikkatinizi kendi işinize verin. Sosyal medya hesaplarınızdan uzak durun. Kafa dağıtmak için bir iki dakika bakmak için girdiğinizde çıkmanız zor olabilir ve siz farkında olmadan zamanınızın çok daha fazlasını çalabilirler. Gün içinde işinize odaklı kalmanız için kendinize bir iş listesi hazırlayabilirsiniz.

Gereksiz e-postalarınızından kurtulun

E-postanıza bir günde bir sürü mail düşüyordur. Bunların çoğu gereksiz ve sizin zamanınızı çalan mailler. Önemli olanları ararken fark etmeden zamanınızı çalıyorlar. İş dışında dikkatinizi çeken konular hakkında mail almak istiyor olabilirsiniz. Bunların en önemlilerini tutup diğerlerini engelleyebilirseniz zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Gereksiz zaman kaybına dikkat edin

Gün içinde farkında olmadan o kadar zaman kaybediyoruz ki. Bunları geri kazanmak için günlerinizi önceden planlayın. Örneğin alışverişlerinizi küçük küçük değil büyük ve toplu bir şekilde yapabilirsiniz.

Author Image
Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com