Müşterilerinize Aileniz Kadar Yakın Olun

Mahallenizde sürekli olarak gittiğiniz küçük kahve dükkanını düşünün. Bu kahve dükkanı size belirli bir düzeyde samimiyet ve iletişim sunuyor. Garsonları sizin ne sipariş edeceğinizi önceden biliyor. Hatta dükkanın sahibi hafta sonunuzun nasıl geçtiğini soruyor.

Bu detaylar küçük şeyler gibi görülebilir ama müşteriler ve işletme sahipleri arasındaki bağların güçlenmesini ve değerlenmesini sağlıyor. Girişimciler bu sayede müşterilerin bağlılığını kazanabilir ve önemli geri bildirimler alabilir.

İster 100 ister 100,000 müşteriniz olsun vereceğimiz taktikler şirketiniz ve müşterileriniz arasındaki bağı güçlendirecektir.

Sosyal medyada aktif olun

Sosyal medyanın değerini anlayan yöneticiler daha fazla fırsat yakalayabilir ve müşterileriyle daha fazla iletişime geçebilir. Yaptığınız işin özüne uygun bir sosyal medya platformuna üye olmak size bir sürü getiri sağlayacaktır.

Müşterilerinizin ilgisini çekecek hikayeler paylaşın, onların mesajlarına geri dönmeye çalışın böylece onları önemsediğinizi gösterin.

Müşterilerinize yazın

İşletmeniz daha küçükken müşterilerinizle iletişime girmek daha kolay olur. İşiniz büyürken buna devam edebilmeniz için daha yaratıcı iletişim araçları bulmalısınız. Örneğin e-portal kampanya yöneticisi kullanıp haber bültenlerinizin gelişmesini ve dağıtılmasını sağlayabilirsiniz.

Kolayca ulaşılın

Müşterileriniz sizinle konuşmak istediğinde onlara izin verin ve kişisel olarak dönüş yapın. Bir müşterinin bir sorunu olduğunda direkt olarak sorumlu kişiye ulaşması müşterinin kendini değerli hissetmesini ve sorunun daha kolay çözülmesini sağlar.

Müşterilerinizle tanışın

İşiniz büyürken bunu yapmak kolay olmayabilir. Ama bunu düzenli bir etkinlik haline getirebilir onlarla tanışıp hikayelerini dinleyebilirsiniz. Müşterilerinizle yüz yüze gelmek ve geri dönüşleri direkt olarak almak onları ve isteklerini anlamanız için size yardımcı olur.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com