Olağan Dışı Düşünürlerin Her Gün Yaptığı 8 Şey

Mesleklerini en yüksek noktaya yükselten her kadın ve erkek onları oldukları noktaya gelmelerinde büyük rol oynayan olağan dışı düşünme yetisine sahiptir.

Güçlü bir değişimle nerede olduğunuzu ve etrafınızdaki her şeyi düşünme şeklinizi değiştirerek gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bütün önemli alışkanlıklar gibi olağan dışı düşünmeyi de belli bir sürede bir kere deneyerek elde edemezsiniz. Zihinsel olarak çalışmak ve düşünmek sizin için günlük birer egzersiz haline gelmeli.

İşte olağanüstü düşünürlerin günlük olarak yaptığı 8 şey:

1- Pozitif Olana Odaklanırlar

Hayatımızın her bir gününde, sabah uyandığımızda odağımızı pozitif ya da negatife yönlendirmek gibi bir seçim yaparız. Olağan dışı düşünürler nereye odaklanacaklarının önemini bilirler. Onlar bunun enerji seviyelerini etkileyeceklerinin ve performanslarını belirleyeceğinin tamamen farkında. Pozitife odaklanarak endişeleri, stresi ve anksiyeteyi saf dışı bırakabilirsiniz.

2- Tek Başlarına Zaman Geçirirler

Olağan dışı düşünürler gürültülü ve dikkat dağıtan bir dünyada yaşadığımızın farkında. Bu nedenle yalnız zaman geçirmenin önemini biliyorlar. Eğer favori yatırımcınızın, başkanın ya da atletin otobiyografisini alıp okursanız, onların yalnız zaman geçirip bunu düşünüp taşınmak için değerlendirdiklerini görürsünüz.

3- İleriyi Görme Yetisine Sahipler

Olağanüstü düşünürler açık bir görüşe sahipler ve ilerde nerede olmak istediklerini biliyorlar, sırayla yapılması gerekenleri yapıp bu isteklerini gerçekleştiriyorlar. Sahip oldukları bu güçlü ileri görüş sayesinde, kısa vadeli engeller nadiren dikkatlerini dağıtıp heveslerini kırıyor.

4- Zihinsel Gelişim Rutinine Sahipler

İnsanlar güne başlamak için hazırladıkları günlük rutinlerde sabahın ilk ışıklarında kişisel gelişim kitapları okuduklarında ya da işe gidiş gelişlerinde cesaret verici yayın ve sesli kitap dinlediklerinde zihinlerinde de işe giderler. Çoğu insan iyi düşünmek için gün boyunca pozitif bir şeylerin olmasını bekler. Ama olağan dışı düşünürler her fırsat bulduklarında düşüncelerini ileri yönde pozitif olarak geliştirirler.

5- Sadece Onları Güçlendireceklerle Birlikte Olurlar

Sürekli olarak negatif düşünen ve enerjinizi emen insanlarla takılmaktan daha zararlı bir eylem yoktur. Etrafınızdaki insanların yaptıklarına adapte olur enerjinizi onlara göre yönlendirirsiniz. Bu yüzden etrafınızda pozitif insanlar bulundurun.

6- Sağlıklı ve Temiz Beslenirler

İnsanların çoğu günlük olarak vücutlarına nelerin girdiği ve bunların düşüncelerini nasıl etkilediği konusunda dikkatsiz davranıyor. Günlük olarak içip yediğiniz her şey nasıl hissedeceğinizi ve beyin faaliyetlerinizi etkiler.

7- Düzenli Spor Yapmaya Zaman Ayırırlar

Spor yapmanın yararlarından ve üretkenliği olumlu yönde nasıl etkilediğinden hepimiz haberdarız. Spor aynı zamanda beyin sağlığı ve düşünme için de önemlidir. Düzenli spor sayesinde pozitiflikle dolu endorfin hormonları serbest kalır.

8- Minnet Dolu Bir Tutuma Sahipler

Minnet dolu bir tutumunuz varsa hayatınız ve düşünceleriniz çok daha iyi bir hal alır. Minnet dolu olup aynı zamanda sefil bir halde olmak imkansızdır.

Aklınızın ne kadar önemli olduğunu anladığınızda ve sürekli olarak düşünce seviyenizi arttırdığınızda hayat kaliteniz de onunla birlikte artacaktır.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com