Ölçülebilir Bir İş Kurmak İçin 3 Sistem

Konu iş kurmaya gelince ya çok ya da akıllı çalışmalısınız. Akıllı çalışmak her zaman çok çalışmaktan iyi olmayabilir. İkisinin de yeri ayrı.

İşin püf noktası işe başlarken birkaç müşterinin işinize ilgi göstermesini sağlamak. Uzun yola bakınca çok çalışmak abartılmış aynı zamanda sürdürülemeyen bir yöntemdir.

Diğer yandan akıllı çalışmak hayatınızın dengesini yavaşça kurarken size sürdürülebilirlik ve dingin bir gelir önerir. Akıllı çalışmak küçük işletmenizi global işletmeye çevirmeniz için size olanak verir.

Peki bir işi akıllıca kurmanın yöntemi nedir? Bunun akıllı yolu yaratmak ve sistemler kullanmak. İşte size sırayla izlemeniz gereken üç sistem:

Doğru insanların ilgisini çekmek

Bilgi yakalamak

Servis ya da ürün satmak

Bunları tek tek açıklarsak:

Gelen ilgileri yakalayın

Inbound pazarlama aktiviteleri sayesinde ziyaretçilerin ayağına gitmek yerine ziyaretçiler sizin ayağınıza geliyor. Bu sistemi pazarlamanın her yönü için düşünüp yatırımcıların size olumlu dönüş yapmasını sağlayın.

Müşterilerinizin bilgilerini ele geçirin

Olası müşterilerinizden bilgi elde etmenin en iyi yolu onların mail adresleridir. Genelde insanlar kişisel bilgilerini paylaşırken karşısındaki insandan değerli geri dönüşler alacağını düşünürler.

Satışları yönlendirin

Şimdi elinizde gerekli ilgiler ve müşterilerin bilgileri var. Sıra bu müşterilerden para kazanmaya geldi. Bir sahaya ve platforma sahip olma zamanı. Sahanız ürününüzü ya da servisinizi nasıl sattığınızla platformunuz da olası müşterilerinizle kurduğunuz ilişki yoluyla ilgilidir.

Sahanızı kurduktan sonra onu büyütmek için en iyi yöntem onu test etmektir. Bunun en etkili yolu da gerçek zamanlı geri dönüşlerdir. Ürününüzü ya da servisinizi sattığınız kanal olası müşterilerinize işinizin ne kadar sorunsuz ilerlediğini göstermek için birebir.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com