Şirket Kültürünüzü Mükemmelleştirin

İşe başlama kültürü çoğu zaman kurucular tarafından dikte edilir. İşinize ait bir anlayış geliştirmeniz ve bunu şirket kültürünüz haline getirmeniz başarınızı daha ileriye taşımanızı sağlar.

Çalışanlarınızı motive etmelisiniz ki iş için yapabilecekleri her şeyi yapsınlar. Size takım üyelerini motive ederek başarılı olmanızı sağlayacak birkaç taktik vereceğiz;

Her zaman dürüst olun

Hiçbir şirket her zaman mükemmel ve başarılı değildir. Sizinle aynı çatı altında olan ekibinize başarılarınız, potansiyel gerileme olasılığınız, onlardan yapmalarını istediğiniz  konular hakkında dürüst olmanız gerekir. Ortak amaçlarla ilgili en iyi iletişim size en iyi ürünleri sunacaktır.

Bir adım uzaktan yönetin

Şirketinizi herkesin işine karışarak yönetmek size cazip gelse de bir adım geri atıp çalışanlarınızın sizin bakışlarınız altında olmadan daha rahat çalışmalarına izin verirseniz ortaya daha iyi bir iş çıkaracaktır. Bu onlara tamamen güvendiğinizi gösterir. Eğer geriden durup izlemezseniz onların kendilerini gösterip parlamalarına engel olursunuz.

Kısa süreli amaçlar oluşturun

Her departman için kısa süreli amaçlar oluşturun ve takımınızı yönetirken iletişim içinde kalın. Böylece insanlar yeni hedeflerini beklerken ofis içinde motivasyonlarını canlı tutabilirler.

Küçük görüşmeler ayarlayın

Sosyal aktivitelerin de dahil olduğu görüşmeler yapın. Sadece önemli meselelerin konuşulduğu ve konuyla ilgisi olan insanların katıldığı toplantılar değil, içinde sosyal aktivitelerin olduğu ve herkesin katıldığı buluşmalar düzenlemek çalışanlarınızın motivasyonlarının artmasını sağlar.

Eğlenceli sohbetler edin

Eğlenceli sohbetler çalışanların stresli zamanlarında da neşeli olabilmelerine yardımcı olur. Birlikte çalıştıkları insanlara içlerini açmalarını ve birlikte gülebilmelerini sağlar. Ayrıca birlikte dışarı çıkıp iş dışında sohbet etmek de çok işe yarar.

Ortak ilgi alanları bulun

Ofiste spor aktivitelerini seven çalışanlar varsa bu aktiviteleri birlikte düzenleyebilirsiniz.

Bireysel düşünceleri cesaretlendirin

İyi bir şirket, çalışanlarının işe alınmalarını sağlayan görevleri dışında daha çok sorumluluk almalarına izin verir. Aynı zamanda şirketle ilgili yeni proje fikirlerini açık açık söylemeleri için cesaretlendirir.

Başarıları kutlayın

Bireysel başarıları kutlamak takım üyelerine kendilerinin değerli olduğunu ve değişiklik yaratabileceklerini görmelerini sağlar. Takım başarısı artık şirketin daha derin sulara açıldığını kanıtlar. Başarı umudu şöyle tanımlıyor; başlangıçlar zorluklara karşı mücadeledir.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com