Beyaz Dişler İçin Doğal Bakım

İletişim kurarken ister istemez karşımızdaki kişinin ağzına bakıyoruz. Güzel ve beyaz dişlere sahip olan insanların yeni tanıştığı insanlarda pozitif etki bıraktığı kanıtlanmış bir gerçek. Diş yapısı ve rengi aileden gelen genetik bir durum. Bunun yanında gün içerisinde içtiğimiz çay, kahve, gazlı içecekler dişlerimizin daha çabuk sararmasına neden oluyor.

Diş macunları her ne kadar faydalı olsa da kesin bir çözüm olmayabiliyor. Düzenli diş fırçalamanın yeterli olmadığı durumlarda doğal yöntemlerle diş sararmalarından kurtulmak mümkün. Sizin için derlediğimiz kürleri uygulamaksa çok kolay ve etkili.

limon-3

Karbonat ve Limon Kürü

Yemeklerde kullanılan sodada bulunan sodyum bikarbonat, diş minelerini hem güçlendirir hem de hafif aşındırıcı; diş yüzeyindeki lekeleri çıkarıcı etki oluşturur. Limon ise diş sararmalarına neden olan partikülleri diş minesinden söküp atar.

3-4 çay kaşığı karbonat ile bir yemek kaşığı limon suyu karıştırılır. Bir pamuğa emdirilerek dişlere uygulanır veya diş macunu kıvamına getirildikten sonra diş fırçasına sürülerek dişler fırçalanır. Bir dakika kadar bekletildikten sonra bol su ile ağız çalkalanır.

1-elma-sirkesi

Elma Sirkesi Kürü

Bir tatlı kaşığı karbonatı, çeyrek çay kaşığı tuz ile karıştırın. İçine de çeyrek çay kaşığı elma sirkesi ilave edin. Diş fırçanızı karışıma batırıp, dişlerinizi fırçalamaya başlayın. Eğer elma sirkesinin kokusundan rahatsız oluyorsanız, karışımın içine çeşitli meyve aromaları koyabilirsiniz.

Ayrıca dişlerinizin çürümesini, iltihaplanmayı, diş eti hastalıklarına yakalanmayı istemiyorsanız, düzenli olarak ağzınızı 1 çay kaşığı elma sirkesi ile karıştırılmış 1 bardak su ile çalkalayın.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com