Daha Sağlıklı Bir Cilt İçin Tüketmeniz Gerekenler

Güzellik ve bakım ürünleri teknolojileri gün geçtikçe gelişse de en iyi tedavi yöntemlerini en doğal çevrelerden bulabilirsiniz. Güzellik araştırmaları bazı besinlerin kırışıkları, parlamayı ve akneleri azaltma etkisine sahip olduğunu belirtiyor.

İşte cildinizi içeriden ve dışarıdan korumanızı sağlayacak birkaç besin:

Çikolata

cikolata

Kakao cildinizin su ihtiyacını karşılayıp daha sıkı ve esnek bir hale gelmesini sağlar. Özellikle bitter çikolatanın içinde bulunan flanoidler antioksidan etkisi yarattığından özellikle bitter çikolata tüketmeniz gerekiyor. Günde birkaç parça bitter çikolata parlaklığı arttırmak için yeterli.

Nar

Polifenol antioksidanlarla doludur. Polifenoller cildin kan akışını düzenler ve cilde pembelik verir. Günde bir nar ya da birkaç bardak nar suyu içmeniz yeterli. Direkt cilde uygulandığında da cilde nem ve yumuşaklık verir.

Ceviz

Ceviz omega 3 içeren yağ asitleriyle doludur. Bu da cildin esnekliğini arttırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda kolojen üretmini artıran bakır minerali içermektedir. Cildinizde peeling etkisi yaratmanıza yardımcı olur.

Barbunya

barbunya

Çinko oranı bakımından oldukça yüksektir. Çinkonun iyileştirici bir özelliği vardır. Araştırmalar barbunyanın akne tedavisinde antibiyotikler kadar etkili olduğunu gösteriyor.

Yeşil Çay

İçindeki antioksidanlar sayesinde kızarıklıkları azaltmaya yarıyor. Yeşil çay aynı zamanda iltihaplara da iyi geliyor. Günde en az bir bardak yeşil çay içerek cildinizdeki kızarıklarla savaşabilirsiniz.

Author Image
Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com