Doğal Peeling Tarifleri

Kullandığımız makyaj malzemeleri cildimizde ölü derilere neden oluyor. Cildimizi yenilemek ve ölü derilerden arınmak için en uygun işlem ise peeling yapmak.

Peeling işlemi, ölü derileri cildin kendi periyodunda atmasını beklemeden, dışarıdan etkilerle ölü hücreleri söküp alma işlemidir. Bu sayede cildiniz yenilenmiş ve canlanmış görünür.

Kozmetik markaların pahalı ürünlerini almak yerine evde kendinizin hazırlayabileceği doğal peelingler yapmak çok kolay. İşte size birkaç doğal peeling tarifi.

Şekerli Tarif

Şeker mükemmel bir soyucudur. Sadece yüzeydeki değil, kıl köklerine yakın dokuyu da temizler. Bir adet kesme şekeri iki yemek kaşığı gliserin ya da cildinize uygun bir başka bitki yağıyla karıştırın. Biz aloe verayı öneririz. Daha sonra karışımı avucunuzun içine alarak dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Ilık suyla durulamadan önce 5 dakika bekleyin.

Çiğ Yulaf Tarifi

Çiğ yulaf cildiniz için mükemmeldir. Yüzünüze sağlıklı bir renk verir. Üç çay kaşığı çiğ yulafı bir çay kaşığı taze balla karıştırın. İçine bir çay kaşığından daha az elma sirkesi ekleyerek karıştırın. Yapışkan hissi sizi rahatsız etmesin. Balın yüzünüzü sarması gerekiyor. Bu maskeyi de 15 dakika bekletmeniz yeterli.

Zeytinyağı Tarifi

Haftada bir kez zeytinyağı ve deniz tuzunu karıştırarak vücudunuzun tamamına masaj yapabilirsiniz. Tuz cildinizde uzun süre kaldığında tehlikeli, doğru miktarda kullanıldığındaysa mucizevidir. Kötü kokmasından çekiniyorsanız karışıma kayısı yağı da ekleyebilirsiniz.

Ceviz Tarifi

Yoğurt ve ceviz cildin en büyük dostlarından! Ezilerek ufalanmış yarım çay fincanı cevizi, çeyrek çay fincanı sade yoğurtla karıştırın. Yoğurdun sulu taraflarını kullanın. Soğuk suyla durulamadan önce 10-15 dakika bekleyin.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com