Hindistan Cevizi Sütüyle Güzelleşin

Hindistan cevizini pastalarda ve keklerde yıllardır kullanıyoruz. Aromasını sevdiğimiz, tadına bayıldığımız Hindistan cevizinin sütü de sağlığınızı korurken, güzelleşmenizi sağlıyor.

Hindistan Cevizi Sütünün Faydaları

  • İçerisinde bulunan minerallerden dolayı vücuttaki susuzluğu giderme özelliği var. Bu yüzden sporcuların en çok tercih ettiği içeceklerden biri.
  • Mineral yoğunluğundan dolayı kalbin çalışmasını geliştiriyor ve kalp kaslarını dengeliyor.
  • Çok yoğun bir günün ardından greyfurt ve portakal suyu ile karıştırıp içerseniz enerjinizin yerine gelmesini sağlıyor.

Hindistan Cevizi Sütünün Cilde Faydaları

hindistancevizi
Hindistan cevizi sütü daha çok cilt beyazlatma işleminde kullanılıyor. Bilhassa koltuk altı ve genital bölge kararmasına, yüzün rengini açma gibi doğal tedavi olanağı sunuyor.

Dış etkenlerden yıpranan cildinizi Hindistan cevizi sütüyle besleyebilirsiniz. Bu sıvıyı haftada üç gün yüzünüze ve dudaklarınıza sürerek uygularsanız, cildinizin parladığını ve pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Hindistan Cevizi Sütü Tarifi

 Malzemeler (1 su bardağı Hindistan cevizi sütü için)

-1/2 su bardağı Hindistan cevizi rendesi

-2 su bardağı kaynar su

Hindistan cevizi üzerine 1 su bardağı kaynar suyu dökün blenderda çekin. Karışımı ince delikli süzgeçten geçirin. Daha sonra ikinci kaynar suyu ekleyip tekrar süzgeçten geçirin. Hindistan cevizi sütünüz hazır.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com