Saçları Uzatan Doğal Bakım

Her kadının hayali reklamlardaki mankenler kadar uzun saçlı olmak. Saçlarımızı uzatma döneminde ya çok kırılıyorlar ya da yıpranıyorlar. Biz de mecburen kestirmek zorunda kalıyoruz.

Kozmetik ürünleri kullanıyorum ama doğal yöntemlerle saçlarımı sağlıklı şekilde uzatmak istiyorum diyorsanız size evde kolayca uygulayabileceğiniz iki kür önerimiz var.

Saçları Uzatan Kür

1 çay bardağı kemik iliği

1 kahve fincanı hakiki zeytinyağı

1 adet bepanthen ampul

Yarım şişe badem yağı

1 adet günlük yumurta

Benmari usulü iliği eritin. İlik yağ konumuna gelince kaseyi tencerenin içinden alın ve diğer malzemeleri ilave edin.

Karışımı, saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Saçlarınızı, dipten uca doğru tarayın. Tüm malzemeyi saçınıza sürdükten sonra iyice karıştırın. Saçınızı bir bone ile kapatarak en az yarım saat bekletin. İlk ay haftada bir, ikinci ay iki haftada bir, üçüncü ay ise ayda bir kere uygulamanız yeterli.

marul

Marul Kürü

Bir tane dilimlenmiş turp ve 4 yaprak kadar taze marulu 1 litre suda kaynatıp süzdükten sonra saçınıza hafif masaj yaparak ve saç diplerinize uygulayın. Yaklaşık bir saat kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Marulun içinde bulunan E vitamini saçların uzamasını sağlarken turpta bulunan sülfür yani kükürtlü bileşimler ve yoğun C vitamini ile saç derinizdeki sorunlara faydalı olabilir.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com