Her Vücut Tipine Göre Pantolon

Doğru uzunluk, rahatlık, esneklik gibi birçok parametreye bağlı olarak uygun pantolonu seçmelisiniz. Vücut tipinizi doğru belirleyip, kendinize uyacak pantolon stili için alışverişe çıkmadan önce bu yazımızı okuyun.

Minyonlar İçin Düz Paçalı Pantolon

Kapriler değil ama bileklerin üstünde biten düz paçalı pantolonlar minyonlara uygundur. Daha düz bir siluet elde etmenizi sağlar, böylece daha uzun görünürsünüz.

Uzunlar İçin Etek Pantolon

Uzunlar için boylarına göre pantolon bulmak zor olabilir. Kısa durması gereken etek pantolonlar, uzunlar için avantaj sağlar. Üstelik bu modelleri istediğiniz ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.

 

Elma Tipi İçin Yüksek Bel Skinny Pantolon

Elma tipi vücuda sahip olanlar genellikle uzun bacaklara sahiptir. Bu yüzden bunları skinny pantolonlarla belli edebilirler. Bu modelleri kot ve ya deri tercih edebilir üst kısmı dengelemek için kısa üst yada açık ceketlerle kombinleyebilirsiniz.

Armut Tipi İçin Geniş Paça Pantolon

Armut tipi vücuda sahipseniz kalçalarınızla vücudunuzu dengelemelisiniz. Bu yüzden bilekte genişleyen paçalarla dikkati kalçalarınızdan dağıtabilirsiniz.

Kum Saati Tipi İçin İspanyol Paça Pantolon

Kum saati vücut tipiyle uyumlu İspanyol paça pantolonları topuklu ayakkabılarla kombinleyerek düzgün bir görüntü sağlayabilirsiniz. Üstünüze giyeceğiniz bluzunuzu da pantolonun içine koyarak daha dengeli bir proporsiyon elde edersiniz.

Erkek Vücut Tipi İçin Paperbag Pantolon

Erkek gibi bir vücudunuz varsa belinizi ince göstermek için kemerli ya da kurdeleli pantolonları tercih edebilirsiniz. Bu hafif bol modeller kalçanızı ortaya çıkarırken bellerindeki detay sayesinde vücudunuzun orta kısmını şekle sokar.

Author Image
İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com