Bağışıklığınızı Güçlendirecek 4 Doğal Çay

Havanın sürekli değiştiği ve sonbahara yaklaştığımız bu günlerde sağlığınızı korumanız ve zinde kalmanız için size önereceğimiz 4 doğal çayı denemeye ne dersiniz?

Hem sağlıklı hem de güçlendirici çaylar enerjinizi yerine getirecek.

Karahindiba Çayı

Amerika’da yabani ot olarak kabul edilen karahindiba Çin’de soğuk algınlığına, gribe, nezleye karşı kullanılıyor. Bunun yanında bu ot ülsere, diş eti hastalıklarına ve bronşite de iyi geliyor. Karahindiba kökü vitamin, mineral ve mikro besin bakımından zengindir. Karahindiba çayı bunların yanında böbrekleri ve kanı da temizler.

Papatya Çayı

Papatya çayı uzun yıllardır sakinleştirici etkisiyle bilinir. Bunun yanında bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi de vardır. Papatya çayının içindeki maddeler beyaz kan hücrelerinin artmasını sağlayarak virüs ve mantar gibi bulaşıcı hastalıklara karşı vücudun direncini arttırır.

Zencefil Çayı

Zencefil geleneksel olarak artrit, kolik, ishal ve kalp hastalıklarının tedavisinde yardımcı bir doğal ürün olarak biliniyor. Günümüzde cilt bakım kremlerinde, kokulu sabunlarda, kozmetik ürünlerde ve içeceklerde de kullanılıyor. Zencefil çayı mide bulantısına, baş dönmesine, kas ağrılarına iyi gelir. Solunum yollarını açarak alerjik reaksiyonları azaltır.

Nane Çayı

Nane çayı grip ve soğuk algınlığını gidermek için en çok bilinen çaylardan biridir. Nane bol miktarda kalsiyum, B vitamini ve potasyum içerir. Bu sayede bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca tam bir mide koruyucusudur. Bulantıya, mide ve bağırsak sorunlarına iyi gelir.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com