Çalışanlarınızı Üretken Kılmanızı Sağlayacak 5 Yol

Herkes şirket çalışanlarının kullanması için organik bir bahçe oluşturmaya karar vermez, ancak şirket çalışanlarınıza daha sağlıklı bir ortam yaratmanın ve sağlıklı alternatifler sunmanın basit adımlarını atmak, iş gücünüzü dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Daha iyi beslenmeye odaklanmak verimliliğinizi artıracak ve bu da işinizin yolunda gitmesini sağlayacaktır.

Çalışanlarınızın daha iyi beslenmesi ve daha sağlıklı bir ortamda çalışmaları, iş gücünüzü daha üretken kılar.

1- Daha Fazla Enerji

Bol miktarda meyve ve sebze içeren dengeli bir beslenmeyi destekleyecek bir yemek ve atıştırma kültürü yaratın. Böylece şeker ve hazır gıdayla kısa süreli enerji veren ve sonrasında yorgunluk yaratan beslenme şekline veda eden, yüzde 100 kapasite ile çalışan ve üretim yapan bir personele sahip olursunuz.

2- Az Hasta Günleri

Hastalık, zayıf bağışıklık sistemlerine sahip olanlardan beslenir. Yanlış beslenme ve sağlıksız çalışma ortamı da bağışıklığı zayıflatır. Çalışanlarınızın beslenmelerini daha sağlıklı diyetlerle destekleyip, çalışma ortamının havadar ve temiz olmasına özen gösterirseniz, hastalık izninin ne kadar azaltığını çok net fark edeceksiniz.

3- Daha Fazla Motivasyon

Doğru yediğinizde, diyetiniz dengede olduğunda ve vücudunuzun en üst noktasında çalışması için gerekli tüm besin maddelerini aldığınızda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Çalışma ortamınız daha yeşil, temiz ve havadar olduğunda daha olumlu enerjilere sahip olacaksınız.

Güçlü ve sağlıklı hissediyorsunuz. Daha fazla enerjiniz var. Bu etkiler bir insanı daha iyi bir havaya sokar. Personeliniz sağlıklı ve yüksek motivasyonlu olduğunda, onların en üst düzeyde potansiyelini kullandıklarını göreceksiniz.

4- Daha İyi Konsantrasyon

Daha iyi beslenme alışkanlıklarının yanı sıra, bol miktarda su içmek de aynı derecede önemlidir. Dehidrasyon bugünkü dünyamızda sık görülen bir sorundur. Ofisinizde bir su soğutucu bulunmuyorsa, bir su soğutucu eklediğinizden emin olun. Bol su içen ve sağlıklı bir personel yoğunlaşmış bir verimlilik gücü olacaktır.

5- İyileştirilmiş Moral

Personel uyuşmazlıkları ve bölünme üretkenliği azaltan sorunlardır, ancak personeliniz iyi yemek yiyorsa, güçlü, enerjik ve odaklanmış hissediyorsa, daha sağlıklı bir çalışma ortamındaysa daha iyi bir duygusal duruma sahiptir. İş yerinde motive edilmiş ve kooperatif bir çevre yaratmaya yardımcı olun.

Sağlıklı beslenme ve yaşama odaklı bir şekilde yarattığınız ivme başarınızı artıracaktır. Bu çalışanlarınızı önemsediğinizi ve bunun geri dönüşlerini almanızı sağlar

Daha sağlıklı bir iş gücünün sadece parasal faydalarını değil, aynı zamanda daha mutlu ve daha kooperatifçi bir şirket kültürünün yararlarını da elde edeceksiniz.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com