Haftaya Sağlıklı Devam Etmenizi Sağlayacak Sağlıklı Pazar Aktiviteleri

Pazarları dinlenme günü olarak bilinse de çoğu zaman dinlenmeden uzak Pazarlar geçiriyoruz. Bütün haftaya sağlıklı başlamak istiyorsak Pazar günlerini iyi değerlendirmemiz gerek. Eğer önceden planlar yapmazsanız egzersizleri atlayacak ve akşam yemeğine mısır gevreği yiyeceksiniz. Bunun gerçekleşmesini istemiyorsanız Pazar günleri yapmanız gerekenler aşağıda:

Sabah egzersizleri

Pazar günlerinin erken egzersizleri olmazsa olmazlardandır. Bu sizi bütün gün enerjik tutacak en önemli madde. Ayrıca bu egzersizler bütün hafta egzersiz yapmanız için sizi hazırlar.

Yemek planlaması yapmak

Pazar günleri markete gidip sağlıklı olduğunu düşündüğünüz ve elinize geçen her şeyi alışveriş arabanıza atıp sonra onları kullanmadığınıza eminiz. Bunun olmasını engellemek için öğünlerinizde neler yiyeceğinizi önceden planlayabilirsiniz. Alışverişinizi ona göre yapabilirsiniz. Böylece hem size zaman kalır hem ne yiyeceğim stresinden kurtulursunuz. Kendinize hafta içi yemek listesi yapmanızı öneriyoruz.

Alışveriş

Bir kere ne yapacağınıza karar verdiğinizde alışveriş yaparken çok daha rahat olursunuz. Alışverişe çocuklarınızı da alabilir bu sayede hem beraber vakit geçirir hem de çocukların sağlıklı şeyler almasını sağlayabilirsiniz.

Yemek hazırlığı

Alışverişten eve döndüğünüzde aldıklarınızı yerleştirin ve yemek yapmak için hazırlığa başlayın. Hafta içi için önceden hazırlayıp dolaba atacağınız yemekleri hazırlarsanız akşam 5’te aileniz için akşam yemeği yapmaya zamanınız kalacaktır. Bol bol salata, sabah kahvaltıları için yulaf ve gün için de smoothie yapıp dolaba atmayı unutmayın!

Spor çantası hazırlamak

Normal kıyafetler dışında hafta içi kullanacağınız spor kıyafetlerinizi de yıkayıp hazır edin. Temiz spor kıyafetlerini spor çantanıza yerleştirirseniz hafta içi hızlı bir şekilde çantanızı kapıp spora gidebilirsiniz.

Egzersiz programı hazırlamak

Çalışıp aynı zamanda ailenizle ilgilenmeniz gerekirken spor yapmayı unutuyor olabilirsiniz. Ama haftalarınızı önceden planlarsanız emin olun spora zamanınız kalacaktır. Erken saatlerde yoga ya da küçük koşular ayarlayabilir günün geri kalanında önemli işlerinizi halledebilirsiniz. Bu programı kağıda dökmek gerçekleşmesine yardımcı olur!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com