İlaç Niyetine Zeytinyağı

Zeytinyağı yüzyıllardır en sağlıklı sıvı yağ olarak kullanılıyor. Tadının güzelliği bir yana cilt bakımından saç bakımına, kolesterolden sindirim sistemine kadar birçok alanda etkili.

Akdeniz ülkelerinin vazgeçilmezi zeytinyağı, faydaları sayesinde bütün dünyada aranan bir ürün haline geldi. Yapılan bir araştırma özellikle batı ülkelerinde daha fazla görülen Alzheimer hastalığının önlenmesi için zeytinyağının önemini bir kez daha göstermiş oldu.

Sızma zeytinyağında bulunan fenollerin biyolojik etkisi, antioksidan ve antienflamatuar etkisi yaratarak sadece Alzheimer ve Parkinson’a karşı değil, beyindeki damar tıkanıkları, Huntington hastalığı gibi hastalıklara karşı koruma sağlıyor.

Zeytinyağının bu mucizevi etkileri Akdeniz diyetinin tüm dünyada doktorların tavsiye ettiği en sağlıklı beslenme şekli olarak tanınmasına neden oluyor.

Her gün zeytinyağı tüketmeniz için zeytinyağının faydalarını hatırlamakta yarar var.

Midenizi korur

Bir ziyafet öncesi ve sonrası birer kaşık zeytinyağı içebilirsiniz. Zeytinyağı mide zarını örtüpalkolün işlemesini önleyeceği gibi, karışık içkilerin yol açtığı sarhoşluğu bir ölçüde azaltır. Safra salgısını arttırarak hazmı kolaylaştırır.

Daha parlak ve güçlü saçlarınız olmasını sağlar

Özellikler saçları boyadan, maşadan, fönden zarar görmüş kadınlar saçlarına zeytinyağı maskesi uygulayarak gücünü ve parlaklığını geri kazanmasını sağlayabilirler.

Cildinizin güzelleşmesini sağlar

Zeytin özü ‘oleuropeinli’ sabun ile yüzünüzü düzenli yıkadığınızda, akne ve sivilcelerinizin azaldığını göreceksiniz. Zeytinyağı, güneş ışınlarının sahip olduğu zararlı ultraviyole dalgalarının cilde olumsuz etki etmesine engel olur. Bunun yanı sıra, cildi yatıştırıcı, nemlendirici ve buna bağlı olarak yumuşatıcı etkisi de var.

Kilo kaybetmenizi kolaylaştırır

Zeytinyağı cilt sağlığından sonra en çok sindirim sistemine yarar sağlar. Bunun en önemli nedeni bağırsak hareketlerini teşvik etmesidir. Hazmı ve sindirimi kolaylaştırır. Bu da kilo kaybetmenize yardımcı olur.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com