Kadınların Büyük Sorunu Depresyon!

Biz kadınlar her zaman duygusal insanlar olmuşuzdur. Özel hayatımızda, iş hayatımızda yaşadığımız sorunlar bizi mutlaka etkiliyor. Bu durum farkında olmadan bizi derinden sarsıp, depresyona sürüklüyor.

Üreme hormonlarından, strese karşı kadınsal tepkilere, sosyal baskılara kadar çoğu faktör, kadınlarda depresyonun en önemli etkenlerinden.

Depresyon belirtileri bazen çok bunaltıcı olabilir, hiçbir zaman geçmeyecekmiş gibi hissettirebilir. Depresyon, belirtilerin farkında olduğunuz zaman ve doğru müdahaleler aradığınızda kontrol altına alınması çok kolay bir rahatsızlıktır.

Kadın olarak depresyona karşı hassasiyetinizin dezavantaja dönüşmesine engel olmak sizin elinizde.

Kendi Kendinize Yardım Edin

Kendinizi iyi hissetmek biraz zaman alır ama eğer olumlu seçimler yaparsanız ve başkalarının desteğini alırsanız bu sizin için daha kolay olur.

Sevdiğiniz ve güvendiğiniz birine duygularınızı açın. Arkadaşlarınızdan uzaklaşmış olabilirsiniz ama nasıl bir durumun içinde olduğunuzu anlatırsanız size yardım edeceklerdir.

Depresyonda olduğunuzda, içinize dönmek rahat hissettirir ama sosyal aktivitelerde bulunmak için çaba gösterin. Başka insanların etrafında olmak sizi daha az depresif hissettirir.

Harekete geçin

Çalışmak, düzenli egzersiz yapmak, yorgunluk hissini azaltma da, antidepresan ilaçlar kadar etkilidir.

Depresyon genellikle uyku problemlerine neden olur. Kendinize 8 saat uykuyu hedefleyin. Sağlıklı uyku alışkanlıklarını öğrenerek bu durumu kolaylaştırabilirsiniz.

Her gün güneş ışığı alın. Açık havada kısa yürüyüşler yapın, bahçede oturun, açık havada kahve keyfi yapın.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com