Krizlerinizi Yönetin!

Kazaların ya da felaketlerin ne zaman başınıza geleceğini bilemezsiniz. Bu tarz kriz durumlarında nasıl davranmanız gerektiğini öğrenin. İşte size birkaç taktik.

Hemen kendinize gelin

Ne yazık ki kriz durumlarında vücudumuz da kendi krizini yaşadığı için bazen vermek istediğimiz komutları veremeyebiliriz. Yüksek norepinefrin seviyesi beyne giden kan miktarını azaltır ve bu yüzden mantıklı karar verme kapasiteniz azalır. Çünkü kriz anlarında ilk önce beyne giden oksijeni sağlamamız gerekir.

İlk adım olarak diyafram nefes tekniğini denemelisiniz. Belinizi mümkün olduğu kadar dışa doğru itin ve bu esnada beş adet kısa nefes alın. Bu şekilde beyninize kan ve oksijen gitmesine yardımcı olursunuz.

Bir karar verin

Kafanızı toplar toplamaz yapılacak olan aktiviteye karar vermeniz lazım ama bu hiç kolay değil. Herkes dört bir yana koştuğu sırada, olan biteni anlamakta bile zorluk çekebilirsiniz.

Korktuğumuz için diğerlerine sığınmaya, onlarla birlikte hareket etmeye yelteniriz. Halbuki uzmanlar bu davranışa kesinlikle karşı. Grupla değil, kendi başınıza hareket etmeniz gerekir. Kimseye değil, kendinize güvenmelisiniz.

Arkanıza bakmayın

Bir felaketin ortasında doğru hareket edip etmediğinizi bilemezsiniz ama asla ikinci kez düşünmeyin. Karar verin ve hareket edin.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com