Ofiste Sağlıklı Alışkanlıklar Edinmenin Yolları

Çoğu kimse, ofisin sağlıklı bir yaşam tarzına öncelik vermenin kolay olmadığı bir yer olduğunu kabul edebilir. Bir meslektaşınızın masasındaki cazip atıştırmalıklar, uzun saatler sandalyelere yapışmış şekilde çalışma ve toplantılar arasında kısa öğle yemekleri (bazen öğle yemeği de yok) ile sağlıksız alışkanlıklar geliştirmek kolaydır.

Bu sağlıksız alışkanlıklar, sağlıklı insanların bile sağlıklı yaşam amaçlarından uzaklaşmasına neden olabilir. Stres ve tükenme, iş yerinde çok ciddi sorunlardır. Ve sonucunda günlük görevlere odaklanmanın zorluğu verimliliğinizi düşürür.

Bundan dolayı, büyüyen bir girişimi yönetmeyi zor buluyorsanız, olumlu değişiklikler yapmanın tam zamanı.

Yemeklerinize dikkat edin

Ne zaman bir öğün atlarsanız, kan şekeri seviyeniz düşer ve metabolizmanız yavaşlar. Vücudunuz enerji tasarruf etmeye başlar ve bağışıklık sisteminizi bastırır.

Esas olarak bunun anlamı, kendinizi sık sık baş ağrıları, yorgunluk ve çok çabuk hastalanmaya maruz bırakmaktır. Uzun vadede, sağlıksız yeme kronik iltihap, artrit, kalp hastalığı ve hatta kansere neden olabilir. Bu nedenle, vücudunuza koyduğunuz yakıta daha fazla dikkat edin ve programınızı günde en az üç öğün içerecek şekilde düzenlemeye çalışın.

Kahveyi su ya da çay ile değiştirin

Gün boyunca zinde kalmanın en iyi yolu çok miktarda su içmektir. H2O’ya sarılmak, vücudunuzun doğru şekilde çalışmasına yardımcı olur ve cildi, eklemleri ve kasları iyi durumda tutar.

Bu yüzden ofise giderken bir şişe su alın ve gün boyunca en az iki kez tekrar doldurun. Sade su için delirmiyorsanız, o zaman biraz şekersiz çay içebilirsiniz. Taze meyve suyu alternatif bir seçenektir ancak şeker oranı yüksektir ve dişleriniz veya beliniz için her zaman en iyi seçenek değildir.

Ekstra kalori almadan daha iyi bir tat elde etmek için, su şişenize bir dilim limon veya biraz taze nane ekleyin. Fazla miktarda kafein kaygı, huzursuzluk, baş dönmesi, çarpıntı ve mide problemlerine neden olabilir; Günde bir veya iki fincan kahveden fazla içmeyin.

Daha kaliteli bir uyku uyuyun

Sıklıkla yorgun hissederek uyanıyorsanız, muhtemelen yeterince uyku alamıyorsunuz demektir. Ve eğer gece birden fazla uyanıyorsanız ve sırtınızdan veya boynunuzdan muzdarip oluyorsanız, bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir.

İyi bir uyku verimli bir gün için gereklidir, bu yüzden mümkünse karanlık bir odada bir gece sekiz saat uyumayı deneyin. Niye mi? Çünkü beynimiz melatonini üretmek için komple karanlığa ihtiyaç duyar.

İnsanlar alışkanlık yaratıklarıdır, bu nedenle hafta sonları da uyku programınızı korumanız önemlidir. Aksi takdirde, ritiminizi kaybedersiniz ve Cuma öğleden sonra olduğunuzdan daha yorulmuş olarak yeni bir haftaya başlarsınız.

Gözlerini kontrol ettirin

Ofislerde çalışan veya bilgisayarda uzun süre vakit geçiren insanların görme sorunları yaşama oranı yüksektir. Popüler inancın aksine, bu sadece ekrana bakma zamanına bağlı değildir. Gözler kötü kas hareketinden kaynaklanan kas iskelet problemlerinin yanı sıra zayıf havalandırma yüzünden acı çekebilir.

Gözlerinizi yılda iki kez kontrol ettirmek görsel problemlerinizi kontrol altında tutmanıza ve genel sağlık durumunuzu iyileştirmenize yardımcı olabilir. Göz doktoruna gitmek zaman harcamak gibi gelebilir, ancak sağlık uğruna muhtemelen yılda iki 30 dakikalık muayene sorun olmayacaktır.

İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com