Ofiste Yapabileceğiniz Basit Egzersizler

Ofiste bilgisayar ve masa başında saatlerce vakit geçiriyoruz. Sürekli sabit şekilde bilgisayar başında çalışmak özellikle bel ve boyun bölgemizde ağrılara sebep oluyor. Ofiste omurga sağlığınızı korumak için birkaç yol var. Hem çok zamanınızı almıyor hem de ofiste yapılabilmesi çok pratik.

Boyun egzersizi

Eller önde bitişik. Her iki elin işaret parmağının ucunu çenenizin altına koyup, başınızı yukarı doğru itin. Çenenizi omuz başıyla aynı hizaya getirin. Bu noktadan başınızı öne doğru eğerek yarım daire çizip, diğer omuz başına ulaşın.

Omuz egzersizi

Eller belde. Dirsekler tam yanlara bakacak şekilde, küçük daireler çizin. Önce öne, sonra arkaya… Kol ile omuzun aynı hizada olmasına dikkat edin.

El bileği egzersizi

Avuç içlerini birbirine tam olarak yapıştırıp, göğüs altında tutun. Aşağı doğru indirirken, ellerin birbirinden ayrılmamasına özen gösterin. Sırtı dikleştirip, başı omurga ile bir hizada tutun.

Sırt egzersizi

Eller belde… Dirsekleri geri çekerek kürek kemiklerini sıkıştırın. Ardından bu kez dirsekleri öne doğru getirip göğsü sıkıştırın.

Bel egzersizi

Bacaklar düz, ayaklar omuz genişliğinde açık… Dizleri kırmadan kollarla öne doğru eğilin. Çene vücuda yapışık. Direkt eğilmekte zorlananlar bacaklarından aşağı doğru ellerini ilerleterek, yavaş yavaş da eğilebilir.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com