Rahat Bir Uyku İçin 4 Küçük Değişiklik

İş, ev, aile derken kafanızda binlerce konu ve halledilmesi gereken işlerden dolayı belki de aylardır 8 saatlik deliksiz bir uyku çekmediniz. Sağlıklı bir uyku çekememenizin sebebi sadece kafanızda dönüp duran konular olmayabilir.

Küçük ve önemsiz gördüğünüz bazı değişikliklerle güzel bir uykuya merhaba diyebilirsiniz.

Gerçekten Rahat Bir Yastık

Yastıklar çok kişiseldir. Eşiniz veya en iyi arkadaşınız kabarık bir yastıkla yatmayı tercih ederken siz sağlam, düz bir yastıkla aşk yaşıyor olabilirsiniz. Yapılan araştırmalar, eğer yüzüstü uyuyorsanız ince bir yastık, yan yatıyorsanız sağlam bir yastık, sırtüstü uyuyorsanız boynunuzu kavrayan bir yastık kullanmanız gerektiğini söylüyor.

Vişne Suyu

Biz de duyunca biraz şaşırdık aslında. Uyumadan bir saat önce içeceğiniz bir bardak vişne suyu vücudunuzun melatonin salgılamasını, böylece daha hızlı uykuya dalıp, daha uzun uyumanıza yardımcı oluyor.

Nem Tutan Pijama

Üşüdüğünüzde battaniye altına girip ısınmaya çalışmak ve bir süre sonra terlemek bir aşk nefret ilişkisine dönmüş durumda. Bunun da bir çaresi var. Nem tutan ve hava geçiren pijamaları tercih edin. Bu pijamalar sizi uyurken rahatlatacak ve ter içinde uyanmanızı engelleyecektir.

Pamuklu Çarşaf

Hayalinizdeki çarşaf sizi sıcacık tutarken aynı zamanda ısıdan boğmayan ve yatakta rahat hareket etmenizi sağlayan türden mi? Öyleyse çarşafınızı seçerken dikkat etmeniz gereken sık dokunmuş (en az 350 ilmek) yüzde 100 pamuklu çarşaflardan almak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com