5 Dakikadan Kısa Bir Sürede Sakinleşmenin 5 Kolay Yolu

Her ne kadar deneyimli olursanız olun, büyük bir topluluk önünde önemli bir prezantasyon yapmak anksiyete belirtileriyle karşılaşmanıza sebep olabilir. Hızlı kalp atışları, terleyen avuç içi gibi belirtilerin ne olduğunu biliyorsunuz. Sadece yapılacaklar listenize bakmanız bile gerginliğinizi arttırabilir.

İşte böyle durumlarda 5 dakika içinde sakinleşmenizi sağlayacak 5 kolay yolu söylüyoruz.

Tek Burun Nefesi

Bu yöntem, engellenen enerji kanallarını temizlemek için yogiler tarafından geliştirilen eski bir tekniktir. Sırtınız düz ve omuzlarınız geride bir şekilde rahatça oturun. Sol burun deliğinizi sol işaret parmağınız ve orta parmağınızı kullanarak kapatın. Sağ burun deliğinizle derin bir nefes alın.  Sonra aynısını öbür tarafınız için tekrarlayın. Bir ile üç dakika arasında devam edin. Kaygılarınızın kaybolduğunu göreceksiniz.

Bir Bardak Çay

Yeşil çay içeriğinde L-Theanineamino asitleriyle stres ve anksiyeteyi azaltıcı etkiye sahiptir. Böylece sıcak bir bardak çay mükemmel bir sakinleştiricidir.

Geri Sayım

Sakinleşmek için çok bilindik bir yöntem geri saymak. Ama inanın bize işe yarıyor. Hem kendinize zaman tanımış oluyorsunuz, hem de altıdan önce beşin geldiğini hatırlamaya çalışırken endişelerinizden uzaklaşıyorsunuz.

Sevdiğiniz Bir Şarkı

Beyonce’yi her duyduğunuzda harekete mi geçiyorsunuz? Yoksa daha çok Frank Sinatra tipi bir kadın mısınız? Endişelendiğinizi fark ettiğinizde en sevdiğiniz parçayı dinleyin. Sevdiğiniz bir melodi hislerinizi canlandırır ve üzerinde çalıştığınız işi ele geçirmek için gereken ruh haline yönlendirir.

Olumlu Düşünceler

Olumlu düşünceleri kendinize sıkça tekrar etmeniz ve bu düşünceye inanmanız sizi işinize motive eder. Olmasını istediğiniz şekilde düşünün ve bunu bir fısıltı şeklinde kendinize söyleyin. Tuvalete gidip aynaya bakarak tekrarlayabilirsiniz. ‘Bu sunumu yapacağım.’

İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com