Şeker Sizi Öldürmeden Siz Şeker Bağımlılığınızı Öldürün

Şekerli kutlamalardan kendinizi alıkoymak hiç eğlenceli ve kolay değil. Ne kadar rafine şeker tüketirseniz o kadar şeker bağımlılığınız artar ve bu bağımlılıktan kurtulmak haftalarca sürebilir. Ayrıca yapılan çalışmalar çok fazla rafine edilmiş şeker yemenin vücudunuzun yaşlanma sürecini hızlandırabileceğini de göstermiştir.

Tatlı günaha karşı koyamayacağınızı biliyorsanız, sizi doğru yolda tutacak, beslenme uzmanları tarafından onaylanmış stratejileri öğrenmek için yazımızı okumalısınız.

Akıllıca seçin:

Kendinizi şımartmak istiyorsanız mevsimlik tatlıları deneyin. Belirli zamanlarda tüketebileceğiniz tatlıları uzun süre sürekli yemek gibi bir şansınız olmaz.

Olumlu düşünün:

Kendinizi, bu savaşa hazır olduğunuzu söyleyerek başarıya hazırlayın. Şeker bağımlılığınızı kabul edip ona göre yaşamaya başlayın ve sağlıklı olun. Şekeri bırakmanın zor olacağını düşünüyorsanız, evet zor olacak ama sağlığınızı kontrol altına alacaksanız. Bunu yapabileceğinize inanın!

Aç olmamanın anahtarı:

Dengeli bir yemek yiyerek veya her 3-4 saatte bir atıştırarak kendinizi şekerden uzak tutabilirsiniz. Üç tane protein açısından zengin yemek ve iki tane protein açısından zengin atıştırmalık en doğru yöntemdir.

Bu isteğin başka bir şey olabileceğini bilin:

Şekerli bir şey yemeden önce, gerçekten ihtiyacınız olanı düşünün. Uzmanlar sizi bir şeyler yemek için  zorlayan enerji dalgasının genellikle dehidrasyonun sadece bir işareti olduğunu belirtiyor. Bu nedenle su içmelisiniz, meyve suyu veya soda içmeyin. Bir şey yemekte ısrarcıysanız küçük bir parça bitter çikolata veya biraz yoğurt yiyin.

İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com