Terlemeye Bitkisel Çözümler

Sıcak havalarda ya da vücut aşırı efor sarf ettiği zamanlarda, vücut ısısı yükselir ve tepkime olarak terleriz. Hem koku hem de çirkin görüntüsünden dolayı terlemekten hoşlanmıyoruz.

Terleme sorununa en kolay ve sağlıklı çözüm bitkisel yöntemlerde. Aşırı terlemenize çözüm olabilecek bitkisel birkaç formüle ne dersiniz?

Elma sirkesi      

elma sirkesi                                                                             

Terleme sorununuz için en güzel doğal ilaçlardan biri elma sirkesi. Vücudunuzun en çok terleyen bölgelerini önce güzelce yıkayın ve pamuk yardımı ile elma sirkesi uygulayın, ertesi sabah güzel bir duş alın, talk pudrası sürün.

Diğer bir yöntemse, bir su bardağı suya iki çay kaşığı elma sirkesi ve bal karıştırın aşırı terleme yapan bölgelerinize günde bir defa uygulayın.

Hamur kabartma tozu

kabartma tozu

Bir çay kaşığı kabartma tozunu yeterli miktarda su ile karıştırın bununla bir maske hazırlayın. İçerisine uçucu kokulu yağlardan ekleyin terleyen bölgelerinize uygulayın. 10-15 dakika bekledikten sonra yıkayın. Bu işlemi günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Adaçayı

adaçayı2

Ter bezlerini daraltarak terlemeyi en aza indirmeye yarayan bitkilerin başında adaçayı geliyor. İki su bardağı suya bir tutam adaçayı ekleyip kaynatın ve ortam sıcaklığında soğumaya bırakın. Aşırı terleme yapan yerlerinizi bu suya temiz bir bez batırmak sureti ile güzelce silip temizleyin. Bunu birkaç gün süresince günde üç kez uygulayın.

Siyah çay

siyah çay

İçinde bulundurduğu asitler ile terlemeyi önlemekte siyah çay da oldukça etkili. Üç, dört su bardağı sıcak suya bir veya iki poşet siyah çay ekleyip on dakika kadar demlenmeye bırakın, içerisine pamuklu bir bez batırarak en çok terleyen bölgelerinizi 20 dakika kadar ovalayın. Bu işlemi birkaç hafta süresince günde bir kere uygulayın. Ayrıca aynı zamanda gün içinde birkaç bardak siyah çay tüketmek de yardımcı olacaktır.

Limon

limon

Bir su bardağı suya bir limon sıkın, bu suya bir pamuklu bez batırıp tüm vücudunuzu bu suyla silin, 30 dakika bekleyip soğuk su ile duş alın.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com