Yeşil Detoksla Kilo Verin

Su, hava ve yediklerimiz… Ne yazık ki, son yıllarda kirlenmeyen hiçbir şeyimiz kalmadı. Onları ve bu sayede kendimizi temiz tutmaya çalışmaksa, belki de hiçbir zaman olmadığı kadar zor. Son yıllarda, sağlıklı yaşam söz konusu olduğunda adını en fazla duyduğumuz detokstan yararlanmak en etkili yollardan biri.

Pek çok uzmana göre, fiziksel ve bedensel olarak arınmanın en güzel yolu yılda en az bir kez – bu yaşadığınız çevrenin toksiklik oranına göre 6 ay da olabilir – minimum 4 gün süren detoks programlarından faydalanmak. Bu programlar sayesinde kadınlar 7 günde ortalama 4-8, erkekler ise 6-12 kilo verebiliyor.

Suda asit – alkali dengesine dikkat

“Bol bol su için” bu artık hepimizin, neredeyse her gün duyduğu bir öğüt. Ancak tüketilen suyun kalitesi, özellikle de asit-alkali dengesi çok önemli. Çünkü, bizim kanımız 7,34 PH değerinde akmak zorunda ve vücudumuz bu dengeyi sürekli korumak için alınan asitleri alkaliye çeviriyor.

Tükettiğimiz pek çok şey; çay, kahve, kola, süt, şeker, et asitli. Vücut bunları alkaliye çevirmek için – eğer siz yeteri kadar alkali besinler almazsanız – kemik ve dişlerinizden kalsiyum çalıyor. Bunun için, tükettiğimiz besinlerin özellikle de suyun alkali değerine dikkat etmek gerekiyor. Uzmanlara göre, en az 8 PH değerinde su tüketmek oldukça yararlı.

Yeşil Detoks İçin Tarifler

Green Bliss: 3 adet elma, 3 adet salatalık ve 300 gram ıspanağın suyunu sıkarak hazırlayabilirsiniz.

Immune Boost: 3 adet yeşil elma, 1 adet limon ve birkaç parça kök zencefilin suyunu sıkarak karıştırabilirsiniz.

Alkalize Karışım: 2 adet kereviz, 2 adet salatalık 300 gram ıspanak ve 1 limonun suyunu sıkarak elde edebilirsiniz.

Detoks salatası: Bol yeşillik, bir çorba kaşığı maş fasulyesi filizi, bir çorba kaşığı mercimek filizi, iki kaşık limon suyu, bir tutam doğal Himalaya tuzu ve bir kaşık zeytinyağı.

Detoks çorbası: Her türlü mevsim sebzesinden birer adet, birkaç parça zencefil kökü, birkaç diş sarımsak, bir baş soğan, bir tutam limon otu. Tüm bu malzemeler bir taşım kaynatılıyor ve limon suyu, kuru nane, kuru fesleğen ve sumakla lezzetlendiriliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com