Erken Kalkmanın 7 Faydası

Çoğu sabah, kalkıp dışarı çıkmak için hazırlanıyorsunuz fakat zamanınız kısıtlı olduğu için bu süreç biraz stresli geçiyor. Eğer alarmınızı normalden iki saat önceye kurup erken kalkarsanız ne olacağını merak ediyor musunuz?

Akşamlarınızın tadını çıkarabilirsiniz

Daha erken kalkarsanız, küçük ama zorunda olduğunuz fatura ödemek ya da odanızı toplamak gibi işlerinizi güne başlamadan halledebilirsiniz. Böylece, akşamları boş zamanınız olur ve keyif yapabilirsiniz.

Yatağa daha erken gidebilirsiniz

Erken kalkmanız daha az uyuyacağınız anlamına gelmez. Sadece uyku düzeninizi değiştirirsiniz. Geceleri erken yatıp, sabah erken kalkarsınız. Bir süre sonra kendi zamanlarınıza alışırsınız.

Daha verimli olabilirsiniz

Altın saatlerden haberiniz var mı? Altın saatler sizin en verimli olduğunuz saatlerdir. Kişiden kişiye değişir fakat genellikle uyandıktan sonraki birkaç saat altın saatlerdir. Alarmınızı 2 saat önceye kurarsanız işlerinizi daha çabuk hallettiğinizi fark edeceksiniz.

Geç kalmazsınız

Hazırlanmak için daha çok zamanınız olur ve koşturmaya gerek kalmadan her yere yetişebilirsiniz. Böylece işlerin kötü gitmesini de engellemiş olursunuz.

Daha sağlıklı beslenirsiniz

Vakte sıkıştığınızda kahvaltınızı geçiştirirsiniz. Ama sabahları bol vaktiniz olursa güzel ve sağlıklı bir kahvaltı yapabilir ve güne enerjiniz tam başlarsınız.

Daha çok egzersiz yapabilirsiniz

Günün sonunda egzersiz yapmamanız için birçok bahaneniz olabilir. Alarmınızı 2 saat önceye kurarsanız erken kalkıp egzersizinizi yaparsınız ve gün sonunda egzersiz yapamadığınız için suçluluk hissetmekten kurtulmuş olursunuz.

İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com