Hayalinizdeki İşi Bulmanın 4 Yolu

İş arayışları internet sitelerinde ilanlara bakarak ya da öz geçmişlerinizi postalayarak çok zaman alabilir. Buna rağmen iş verenler her iş için günde 102-137 arası başvuru alıyorlar.

Size uygun işi bulmak ve iş verenin sizden istediği şeyler dikkatli düşünme, araştırma ve strateji içerir. İş arama yöntemlerinizi maksimuma çıkarmak ve arzuladığınız kariyere ulaşmak için size vereceğimiz taktiklere göz atın.

İş arama kriterlerinizi belirleyin

Sizin için önemli olan, şirket kültürü, maaş ya da pozisyon gibi özellikleri önceden belirleyin. Eğer bir çalışan olarak size motive eden şeyleri bilirseniz bu hedeflediğiniz olanaklara daha kolay ulaşabilmenizi sağlar.

Aynı zamanda esnek olun. Kendi kişisel özelliklerinizin hayalinizdeki işe mal olmasını istemezsiniz.

Kriterlerinize uygun iş listeleri hazırlayın

Kriterlenizi belirledikten sonra şimdi sıra nasıl işleri aramanız gerektiğine geldi. İhtiyacınız olan işlerin listesini çıkarın. Elinizde bir liste olması işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

İş tanımlarını baştan sona okuyun

İş tanımlarını baştan sona okumak size zaman kaybı gibi gelse de bu uzun iş arama yolculuğunda önemli bir nokta. Gerçekten hoşunuza gitmeyen bir iş için başvuru yapmamalısınız.

Gerçekten yaparken rahat olacağınız bir işe başvurmalı ve bunu deneyimleriniz ve yeteneklerinizle nasıl yapacağınızı onlara iyice açıklamalısınız.

Öz geçmişinizi ve tanıtım yazınızı özelleştirin

Öz geçmişinizi ve tanıtım yazınızı şirket, pozisyon, anahtar kelimeler ve iş için istenilen şartları konuşmak için şekillendirin. Öz geçmişinizin birden çok versiyonu olursa deneyimlerinizin uyduğu pozisyonu ya da endüstriyi bulmanız daha kolay olur.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com