İş-Hayat Dengesini Sağlayabilen Kadınların 5 Sırrı

Her zaman şık giyinen, saçını kusursuz şekilde toplayan, ofise girmeden önce işlerine başlayan, en önemli projelerin içinde bulunan o kadın sizin de çevrenizde var. Hatta çoğu zaman sevimli ve çekici tavırlarıyla sempatikliğinizi kazanıyor, ama içten içe kıskanıyorsunuz da. Bu kadınların iş-hayat dengesini nasıl sağladığını merak ediyor musunuz? İşte size bu mükemmel kadınların 5 sırrı.

Özveride Bulunun

Kimse her şeyi tam yapamaz. Önceliklerinizi gözden geçirmeli ve bir sıralama yapmalısınız. İş-hayat dengesini sağlayabilen kadınlar neye ne kadar zaman harcadıklarının hesabını iyi yaparlar ve değişikliklere kolay uyum sağlayıp kendi düzenlerine oturturlar.

Odaklanın

Yaptığınız işe tamamen odaklanın. İşteyseniz veriminizi tamamen iş için kullanın. Eğer arkadaşlarınızla vakit geçiriyorsanız, gerçekten orada bulunun, maillerinizi kontrol etmeyi bırakın.

Dinlenin

İsterseniz her gece bir saatinizi, ister bütün hafta sonunuzu dinlenmeye ayırın. Neye ne kadar vakit ayıracağınız sizin elinizde ve kendinize en iyi gelen dinlenme saatlerini kendiniz belirleyin. Tamamen rahatlayın, beyninizi kapatın ve detox uygulayın. Kitap okumak zihninizi dinlendirmenin en güzel yoludur.

Hobi Edinin

Tenis, yoga, resim, müzik… Neye ilgi duyuyorsanız ona göre bir hobi edinin. Çünkü hobiler yaratıcılığınızı arttırır, stres atmanızı ve sosyalleşmenizi sağlar.

Altın Saatinizi Seçin

Kendinizi tanıyorsanız en verimli olduğunuz saatleri de biliyorsunuzdur. Kişiden kişiye göre değişen bu altın saatlerinizi belirleyin ve en önemli işlerinizi bu saatler arasında gerçekleştirin.

İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com