İşe Erken Gitmeniz İçin 6 Önemli Sebep

İşe erken gitmenizi önermek erken saatte uyanacağınız anlamına geldiği için kulağınıza çekici gelmiyor olabilir. Ama güne erken başlamanın size kazandıracağı birkaç güzel sebep var. Günü daha verimli ve keyifli hale getirebilmeniz için kalabalıktan önce işe gitmeniz için sebepler:

1. İşe varmanız daha kısa sürer

Herkesin işe gitme saatinden önce hem trafik hem toplu taşıma kalabalığı az olacağından işe daha kısa sürede ve daha stressiz varabilirsiniz.

2. Sabah kahveniz daha taze olur

İşe geç gittiğinizde kahve ve çay uzun zaman önce yapıldığı için bayat olur. İşe erken gitmek kahveyi veya çayı sizin yapmanızı bu sayede insanların sizi sevmesini ve en taze içeceği sizin almanızı sağlar.

3. Gününüzü planlamak için zamanınız olur

İşe erken gidip direkt çalışmaya başlamasanız bile kendinize plan yapmak için zaman ayırma lüksünüz olur. Yapılacaklar listesi hazırlamak etkili bir yöntemdir.

4. Daha az dikkat dağıtıcı öğe bulunur

Eğer işi evde yapmak dikkatinizi dağıtıyorsa ofiste kimsenin olmadığı zamanlarda çalışmak sizin için çok daha iyi olacaktır.

5. Patronunuzla yüz yüze gelirsiniz

Çoğu zaman işe ilk gelenler patronlar olur. Patronunuzdan önce ya da onunla aynı zamanda işe gitmeniz birebir etkileşim sağlamanızı sağlayacaktır.

6. Erken çıkma avantajına sahip olursunuz

İşe erken gitmenin en büyük avantajı da görevlerinizi herkesten önce bitirip herkesten daha erken çıkabilmenizdir. Bunun anlamı da kendinize ayıracağınız daha çok zamanınız olacağıdır.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com