İşinizde Daha Odaklı Çalışmanız İçin Yollar

Ne sıklıkla işinizde odağınızı kaybediyorsunuz? Bu durum gerçekten sinir bozucu olabilir. Neyse ki, üstesinden gelip işinize devam edebilmenin yolları var.

İşinizde daha net olmanın ve odaklanmanızın yolları:

Gün içinde aralar verin

Çalışmaya başladıktan bir saat sonra zihninizi toparlayamadığınızı fark edebilirsiniz. Düzenli aralarla zihninizi temizlemenize ve yeniden odaklanmanıza izin vererek güçlü bir enerjiye tekrar kavuşmayı deneyin.

Hepimizin çalışma şekli farklı olduğu için katı bir yaklaşımı takip etmek zorunda değilsiniz. Eğer belli bir çalışma rutinine sahipseniz  çalışmayı durdurmak momentumunuzu berbat edebilir. Enerji seviyelerinde bir düşüş hissettiğinizde veya modunuzun ne zaman indiğine dikkat ederek kendinizi tanıyın. Bunu mola vermek için bir işaret olarak kullanın.

Size yüksek bir yatırım getirisi sağlayan şeyler yapın

Dış kaynaklı görev veya etkinliklere odaklanarak zamanınızı daha yararlı kullanabilirsiniz. Size en büyük yatırım getirisini neyin vereceğine karar vermek tabii size kalmış bir şey. Mesela, olası satış potansiyellerini ve satış üretimini düşünün.

Kendi ihtiyaçlarınız yerine başkalarının ihtiyaçlarını koymayı bırakın

E-postalara hemen yanıt vermek, planlanmamış aramaları veya sosyal medya bildirimlerini kontrol etmek için harcadığınız zamanlar. Acilen dikkatinizi gerektiren şeyler dışında, ihtiyaç duyduğunuz şeyleri tamamlamadan başkalarının ihtiyaçlarına zıplıyorsanız, her şey istediğiniz ahenkte gitmeyecektir. İyi bir şeyler yapmak odak noktanızın yüzde 100’ünü ve dikkatinizi gerektirir. E-postaları kontrol etmekte takıntılıysanız, günde iki veya üç kezden daha fazla kontrol etmemeyi deneyin.

Hedeflerinizi aklınızdan yazıya geçirin

Günün başında ve sonunda hedeflerinizi okuma alışkanlığı kazanmak hem netlik hem de odaklanma getirir. Yazılı hale getirdiğiniz hedefler her gün size motivasyon kazandıracaktır.

Sınırları olan bir yapı oluşturun

En çok önem verdiğiniz insanlarla veya en çok keyif aldığınız şeylerle vakit geçirmek için kendinize kaliteli zaman ayırdığınızdan emin olun. İşinizi belirli bir yaşam tarzı için yarattığınızı unutmayın. Bir denge kurmak zor olsa da önceliklerinizi doğru sıraya aldığınızdan emin olun.

İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com