İşinizi Daha Eğlenceli Hale Getirin

Saat 10:45 ve siz şimdiden bütün gün bu ofiste sıkılmadan nasıl zaman geçirebilirsiniz ve işinizi yapabilirsiniz diye düşünüyorsanız bu yazı tam size göre.

Belki yeterince meydan okuyamadığınız, istediğiniz levele çok çabuk tırmanamadığınız ya da dışarıdaki güzel havayı değerlendirmek istediğiniz için işteyken bu kadar sıkılıyorsunuz. Asıl soru şu: sizi sıkan iş mi yoksa kendiniz mi?

İşinizin avantajlarını kullanmak ve kendi potansiyelinizi bularak orada büyümek hayalinizdeki işe ulaşabilmenizi sağlayabilir. O yüzden o sıkıntıyı üzerinizden atıp aşağıdaki maddeleri okumaya başlayın.

Kendinize meydan okuyun

İşiniz monotonlaşmaya mı başladı? Her gün aynı şeyleri yapmaktan yoruldunuz mu? Ekstradan meydan okuyarak bu sıkıcı işleri ilginç bir hale sokabilirsiniz. Örneğin; Harcama raporlarının çok da eğlenceli olduğu söylenemez. Bunu çok daha verimli bir şekilde tamamlamak için kendinize zaman limiti koyarak sürekli daha kısa sürede bitirmeye çalışın.

Bazen can sıkıntısına rahatlık sebep olabilir. Her gün ne yapmanız gerektiğini ve bunu rahatça yapabileceğinizi bilmek sizi artık heyecanlandırmaz. Kendinize her gün yeni bir şeyler deneme sözü verin.

Yardım istemekten çekinmeyin

Hiç kimse mükemmel değildir. O yüzden müdürünüze ya da iş arkadaşlarınıza bir şeyler sormaktan çekinmeyin. Bunu sakin, dikkatli ve düşünceli bir şekilde sorun. Eğer bir şey anlamadıysanız bunu bir daha sormak için son dakikaya kadar beklemeyin.

Birilerinden yardım istemek kariyerinize zarar vermez. Tam tersi daha da ilerlemenize yardımcı olur.

Dengeyi kurun

Eğer kendinizde olmazsanız kimseye yardım edemezsiniz. Aralar verin, dışarı çıkın, akşamları arkadaşlarınızla görüşün ve işte harcadığınız zamana limit koyun.

Kişisel ilişkileriniz, hobileriniz ve sağlığınız işteki kabiliyet ve veriminizi büyük oranda etkiliyor. Bunları sakın ihmal etmeyin.

Çoklu görevlerden vazgeçin

Her zaman söylediğimiz gibi; Aynı anda çok iş yapmak zamanınızı ve verimliliğinizi öldürür. Aynı anda birden çok iş yapmak size olumlu bir özellik gibi görünse de öyle değil.

Yalnızca bir işe odaklanın ve bütün enerjinizi onu en iyi şekilde yapmaya harcayın. Bunu yapmaya başladığınızda işte ne kadar hızlı olduğunuzu ve ne kadar iyi iş çıkardığınızı görünce şok olacaksınız.

İş arkadaşınız ya da müşteriniz için hoş bir şey yapın

Bu belki de en kolay ama en çok gözden kaçan madde. Bu hem sizin hem de onların iyi hissetmesine yol açar.

İş arkadaşlarınızı daha çok dinleyebilir, onlarla ilgilendiğinizi gösterebilirsiniz. Hafta sonu için güzel bir plan yapabilirsiniz. İş yerine gelirken atıştırmalık şeyler alıp dağıtabilirsiniz.

Müşterilerinize teşekkür maili atabilir, ürün yolluyorsanız üzerine güzel bir not yazabilirsiniz.

Bunlar yapması kolay şeyler. Hem sizi hem de karşınızdaki insanı mutlu edecektir, bize inanın.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com