İstediklerinizi Elde Etmenin Sırları

‘Eğer diğer insanların istedikleri şeyleri elde etmelerine yardım ederseniz, siz de istediğiniz her şeyi elde edebilirsiniz.’ Zig Ziglar

Hayatta, arzuladığınız şeyleri elde etmeniz için size yardımcı olabilecek belli başlı gerçekler vardır. Bunlar insanların gözden kaçırabilecekleri kadar basit gerçeklerdir.

Aşağıda takip edeceğiniz beş madde yer alıyor. Eğer istediğinizi alamıyorsanız bunları gözden geçirin ve tamamlayıp tamamlamadığınıza bakın. Tamamlamadıysanız, harekete geçme planınıza bunları dahil edin. Birini tamamlayınca bir sonrakine geçin.

Başkalarının istediklerini almasına yardım edin

Başkalarına istediklerine sahip olmaları için yardım ettiniz mi? Hayattaki her şey insanlardan gelir. Sizin bireysel başarınız büyük oranda başka insanlara yardım etmenize bağlıdır.

İçinize bakarak kendinize yardım edin

Düşünceleriniz, hisleriniz ve davranışlarınız kurmak istediğiniz hayat ve olmak istediğiniz kişi için uygun mu? Örneğin bu sene için iş hedeflerinizi belirlediniz. Öncelikle kendinize düşüncelerinizin ve eylemlerinizin bu hedefe ulaşmak için uygun olup olmadığını sorun. Eğer bu hedefe ulaşmak için nasıl davranılacağından emin değilseniz, öğrenmeye başlayın.

Zaman yaratın

Çoğu insan bir şeyler istiyor ama bunları gerçekleştirmek için yeterince zamanları olmuyor. Eğer daha fazla para kazanmak istiyorsanız takviminizde amaçlarınıza ulaşmak için daha fazla boş zaman yaratmalısınız.

Bu zaman düşünceniz üstünde çalışabilmeniz için size fırsat tanır. Unutmayın eğer hayatınız ağzına kadar doluysa bir şeyler yaratmanız imkansız.

Elde etmek için tamamen açık olun

İçinizde neler oluyor? Belki bu noktada bir şeyleri açığa çıkarmak ya da içinizdeki zihinsel engelleri kaldırmak için bir koçtan yardım alabilirsiniz.

Psikolojinin başarı üstündeki etkisi büyüktür. Bu kendi düşünceleri içinde hapsolmuş insanlar için alışıldık bir durum. Kendi potansiyelinizi ve mükemmelliğinizi fark ederek bütün bunların üstünden kolayca gelebilirsiniz.

Esnek kalın

Açıklık iyidir ama hedeflerinizdeki açıklık şerit değiştirmemek için inat yapmak ya da isteksiz olmakla karıştırılmamalı. Eğer amaçlarınıza ulaşmak istiyorsanız onlara ulaşmak için esnek olmalısınız. İstediğinizi alacaksınız ama büyük ihtimal yol boyunca  bazı değişiklikler yapmanız gerekecek.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com