En İyi İlk İzlenimi Yaratmanın Yolları

Nasıl bir ilk izlenim bırakmanız gerektiğini biliyor musunuz? Hepimiz en temel kuralları bildiğimizi sanıyoruz. Mükemmel saç ve makyaj yapmak, güzel kıyafetler, hijyenik bir görünüm, parlayan bir gülümseme ve güçlü bir el sıkışma. Ama atladığınız bazı detaylar var. Bunları gözden kaçırmamalısınız.

Kendinize saygı duymak

Sözlü olmayan iletişim bütün iletişimin %55’ini kapsar. Bu gerçekten büyük bir oran. Sadece giydiğiniz kıyafet ya da saçınızla değil, kendinizi nasıl taşıdığınız ve sunduğunuzla ilgili bir olay bu. Evet giydikleriniz ve hijyeniniz çok önemli ama kendinizi sunma şekliniz sizi diğerlerinden ayırır.

Statünüze dikkat etmek

Statü derken neden mi bahsediyoruz? Statü nasıl algılandığınız, hareket ettiğiniz ve giyindiğinizle ilgilidir. Eskiden beri duyduğumuz ‘başarı için giyin’ sözü çok doğru bir söz. Görünüşünüzden gurur duyun. Bunun anlamı askıdaki en pahalı parçayı almak değil ama bir şeyleri doğru şekilde bir araya getirmeli ve bakımlı görünmelisiniz.

Zekanız

Göz kontağı kurmak çok önemli. Göz kontağı direkt olarak insanların sizin zekanızı nasıl algıladıklarıyla bağlantılıdır. Göz kontağı kurmayı öğrenmek ve kontağı kaybetmemek insanların siz konuşurken sizi algılamalarında büyük değişiklik oluşturur. Ayrıca başka bir önerimiz var: kaşlarınızı kaldırın. Başkalarıyla konuşurken gözlerinizi tamamen açmak tanımayı ve kabulü aktarır.

Sempatiniz

Tavır çok önemlidir. Eğer kötü bir tavrınız varsa insanlar sizi kolayca çözebilir. İnsanlara içten bir gülümseme verin ve itici ve soğuk beden dilinden uzak durun. Onların elini sıkıca sıkarken samimi bir tavır sergileyin ki bir fark yaratın.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com