İyimser Kadınlar Daha Uzun Yaşıyor

Yüzünüzde bir gülümsemeyle daha uzun yaşayabilirsiniz; Özellikle de bir kadınsanız.

Araştırmacılar, son sekiz yıl boyunca 70 binin üzerinde kadını inceledi ve sonuçlara göre, olaylara iyimser bakan kadınların, hayatlarından fazla memnun olmadıklarını söyleyen kadınlara göre 5 yıl daha fazla yaşadığı ortaya çıktı.

Durumumuzu inceleme şeklimizin, ne kadar yaşadığımızı doğrudan etkilediğinin arttığına dair kanıtlar var. Gençler, hormonları nedeniyle doğal olarak iyimser olmaya eğilim gösterirken, orta yaş grubuna girdiğimizde kariyer, ilişki, finans ve sağlıkta düşüşler yaşanıyor ve iyimser kalmamız zorlaşıyor. Bu durum kadınlar için daha geçerli. Kadınlar zorluklara rağmen olumlu kalabildikleri takdirde, daha uzun bir yaşam elde ederler.

Her şeyin iyi gittiğinden emin olan ve işlerin iyi gitmeye devam edeceğini düşünen kadınlar sağlıklı yaşam tarzları yaşamaya daha yatkın. Bunun üzerine yapılan çalışmalarda, egzersiz yapan kadınlarla iyimser bir görüş arasında doğrudan bir korelasyon olduğu saptanmış. Kadın maraton koşucularının hem kalp hastalığından hem de postmenopozal depresyondan uzak kalma ihtimali, koşu yapmayan kadınlardan iki kat daha fazla.

Mutluluk Alanınızı Bulun ve Daha Uzun Yaşayın

Kadınlardaki iyimserliği daha da artırmak için sürekli negatif olan arkadaşlarıyla ilişkilerini bitirmenin çok önemli olduğunu belirten uzmanlar; olumsuzluğa uzun süre maruz kalınırsa bu durumun bulaşıcı olabileceğinin altını çiziyor.

Benzer ilgi alanlarına ve hedeflere sahip kadınlar, birlikte sosyalleşmek için daha fazla fırsat bulmalı, böylece birbirlerinin pozitif düşünce uygulama kararlılığını güçlendirebilirler.

İnsanlar ‘pozitif veya negatif’ doğmamıştır; Çevrelerinden ve deneyimlerinden ötürü bu şekilde olmayı öğrenirler. Olumlu sonuçları aramak suretiyle olumsuz çevrelerin üstesinden gelmeyi öğrenebilirsiniz.

İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com