Patronunuzun Duymaktan Bıktığı 7 Şey

Patron-çalışan ilişkileri çoğu zaman riskli olur. En iyi yöneticiler bile çalışan karşısında sinir bozucu davranışlar sergilediğinde iletişim zorluğu yaşayabilir. Ne kadar süre birlikte çalıştığınızın bir önemi yok, patronunuzun sizi anlaması sizin elinizde.

İşte kaçınmanız gereken tabirler:

Bu benim işim değil!

Çok özel bir iş tanımınız olabilir ama yine de bir çalışan olarak iş vereninizin başarılı olabilmesi için sizin de başarılı olmanız gerek. O yüzden her zaman daha fazlasını yapmaya hazırlıklı olun.

Şöyle olursa istifa ederim!

Bu tehditler büyük ihtimal istediğiniz sonucu almanıza yardım etmeyecektir. Hatta patronunuz sizi direkt olarak işten atabilir. Dikkatli olun.

Faturalarımı ödeyemiyorum

Aslında bu gerçekten patronunuzun sorunu değil. Eğer bir işi kabul ettiyseniz bu maaşta da anlaştığınızı gösterir. Patronunuzun tek sorunu size maaşınızı yatırmaktır.

Sadece para için buradayım

Doğru ya da değil bunu söylemek hiç de zekice bir hamle olmaz. İşini severek ve doğru yapan çalışanlar zam ya da promosyon sırasının başında yer alır. Ayrıca eğer işinizi sevmiyorsanız kendinize sevdiğiniz bir iş bulmalısınız.

Bu benim suçum değil

Bir şeyler yanlış gittiğinde bundan kaçmak yerine kendinize bunu nasıl düzeltebileceğinizi sorun ve sorunun üstüne yoğunlaşın.

Eski patronum daha farklı çalışıyordu

Eski çalışma arkadaşlarınız ya da patronunuz hakkında konuşsanız da bu bilgiyi vermek çok gereksiz bir durum. Şimdiki patronunuzun yeni bir çalışma şekli için her türlü hakkı vardır.

Aslında ‘yapamam’ sözcüğünü tamamen hayatınızdan atmalısınız. Ama özellikle patronunuz sizden bir şey istediğinde bu sözcüğü kullanmayın. Sürekli elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com