Seyahat Edenler Neden Daha Başarılı Olur?

Herkes gerçekten başarılı olmak ister ve bazılarımız başarılı olurken bazılarımız olamaz. Başarıya giden yolun ne olduğu konusunda bir sürü çelişki var. Hiç şüphesiz başarılı olmak için azim, çok çalışma, odaklanma ve motivasyon gerekli.

Peki başarı biz etrafta gezinirken ve tatildeyken de gelebilir mi? Sık sık seyahat eden insanların çok başarılı olduğuna dair bir sürü kanıt var. İşte bazıları:

Bilmediğiniz şeylerden korkmanıza yardımcı olur

Seyahat etmek karakterinizi geliştirirken doğal beceriler kazanmanıza yardımcı olur. Seyahat ederken rahat alanınızdan çıkar, yeni şeylere açılır ve yeni deneyimler kazanırsınız. Seyahat ederken yeni olaylarla karşılaşır ve yeni insanlarla tanışırsınız. Bunlar da sizin bilinmeyene karşı olan korkunuzu yönetmenize ve hayatta kalmanıza yardımcı olur.

Yeni şeyler denemek ufkunuzu genişletir

Çoğumuz her gün aynı ofise gidip, aynı masada ve aynı bilgisayarda çalışıyoruz. Bu rahat olsa da alışık olduğumuz ortamlardan çıkmak ve yeni şeyler görmek çok daha fazla şey öğrenmemizi ve daha çok düşünmemizi sağlar. Gittiğimiz her yerden yeni bir şeyler kapabiliriz.

Hayata hep büyük çerçeveden bakarsınız

İşten izin alamadığımız zamanlarda üzerimizde bir baskı hissederiz. Sadece hafta sonları olsa bile işten uzaklaşmak psikolojinizi rahatlatıp neyin önemli olduğunu görmenizi sağlar.

Olduğumuz yerden biraz uzaklaşıp büyük çerçeveden baktığımızda aslında neyi istediğimizi görebilir ve bunun için risk alabiliriz.

Tatiller sağlığınızın düzelmesini sağlar

Stres altındayken kolayca hastalanırız. Hastayken kişisel ve profesyonel hedeflerimizi sürdürmek zorlaşabilir.

Tatiller ise kaygı seviyemizi düşürür.  Böylece metabolizmamız güçlenir. Sağlığımız düzelirken yaratıcılığımız ve üretkenliğimiz de artar. Unutmayın dışarıda keşfedilmeyi bekleyen koca bir dünya var.

Seyahat etmek bakış açınızın genişlemesini sağlar

Seyahate çıkınca yeni şeyler öğrenir ve bu sayede bakış açınızı genişletebilirsiniz. Önceliğiniz aileniz ya da arkadaşlarınız olabilir. Ama tek başına seyahate çıkmak size düşünmeniz, zihninizi temizlemeniz ve yenilenmeniz için fırsat tanır. Böylece ailenizi ya da arkadaşlarınızı özler ve ilişkilerinizi güçlendirirsiniz.

Author Image
Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com