Seyahat Ederken Bavulunuzdaki Fazlalıklardan Kurtulmanın Yolları

Seyahate çıkarken abartmak hepimizin huyu. Bavulu kapatana kadar canımız çıkıyor. Üstelik o kadar eşyayı boşuna yanımıza alıyoruz. O güzel şehirleri dolaşırken hiç ihtiyacımız olmayan eşyalarla dolu çantalarla uğraşmak çok zor oluyor.

Size vereceğimiz minimal seyahat listesiyle hem bavul hazırlamak kolaylaşacak hem de seyahat etmek.

Kıyafet hesabı yapın

Elinize geçen her parçayı bavulunuza atmak yerine seyahat edeceğiniz günleri hesaplayıp ona göre kıyafet katlayabilirsiniz. Her kıyafeti önceden hazırlamak da zaman kazanmanızı sağlayacaktır.

Sadece temel malzemeleri paketleyin 

Eğer bir otelde kalacaksanız orada şampuan, el sabunu, losyon gibi malzemeleri bulabilirsiniz. Bazı otellerde diş fırçası ve macun da bulabilirsiniz. Kalacağınız yerde bulabileceğiniz onlarca malzemeyi yanınızda taşımak mantıklı değil. Eğer kalacağınız yerde bunları bulamayacaksınız ürünlerin seyahat boylarından almanız yer kazanmanıza yardımcı olacaktır.

‘Belki’ ihtiyacınız olacak şeyleri almayın

Gideceğiniz yerde satın alamayacağınız şeyler dışında belki kullanırım dediğiniz şeyleri yanınıza almayın. Yani beş tane ekstra şarj aleti almak yerine yanınıza aldığınız bir tanesini korumaya bakın.

Her şeye uyacak bir ayakkabı koyun

Yanınıza alacağınız ayakkabıların etrafı gezerken rahat olmalarına dikkat edin. Siyah babet ya da alçak topuklu çizme ideal olacaktır. Ayakkabılar bavulda çok yer kaplar o yüzden ne kadar az ayakkabı alırsanız o kadar iyi.

İhtiyacınız olmayan teknolojik aletleri unutun

Tatile gidiyorsunuz, o yüzden teknolojiden biraz uzak kalmalısınız. Eğer çalışmanız gerekmeyecekse laptobunuzu yanınıza almayın onun yerine tabletinizi alın. Daha az yer kaplayacaktır.

Kıyafetlerinizi rulo halinde paketleyin

Bavulunuzda daha fazla yer açmanın en iyi yolu kıyafetlerinizi katlayıp koymak yerine suşi ruloları gibi sarmanız. Hem yer açısından iyi hem de kıyafetlerin kırışmasını önlüyor.

Paketleme listesi yapın

İstediğiniz her şeyi yanınıza almadığınız için ihtiyacınız olan şeyleri unutmamanız gerek. Bunun için de bir liste hazırlamak en iyisi. Listeyi yaparken seçici olun ve ihtiyacınız olmayan şeyleri silin.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com