Sizi Başarıdan Uzaklaştıran Zihninizdeki Engelleri Kaldırmanın Yolları

Hayatınızı daha iyi bir noktaya getirdiğinizde kişisel olarak tatmin olur gelecek ayki kiranız ya da ev krediniz için çok endişelenmez ve daha farklı düşünebilirsiniz.

Bazı insanlar bu kadar paranın ve bolluğun onlara göre olmadığını düşünürler. Bolluk içinde yaşamanın olumsuz deneyimlere yol açacağını, aksiliklerin peşlerini bırakmayacağını, paranın ağaçta yetişmediğini düşünürler.

Neyse ki siz onlardan biri değilsiniz. Aksine hayatın her alanındaki bolluğun belki de daha önceden denemediğiniz güzel ve pahalı deneyimler edinmenizi sağlayacağını biliyorsunuz.

Yapmanız gerekenler:

Hayatınızı geliştirmek
Mutlu ve mükemmel deneyimler yaratmak
Tasasız hissetmek
İşinizi geliştirin ve kazandığınız her kuruş için minnettar olun
İçinizi rahat ettirin
Bu maddeleri yaratıcılık ve ilhamla yapmanız gerek.

Hayatta kalmaktan başarılı olmaya geçin

Hayatınızı bolluk içinde yaşarken korku, endişe, stres gibi olumsuz etkenlerden sıyrılırsınız. Bu olumsuzluklar ve zihninizdeki engeller sizin yaratıcılığınızı ve ilhamınızı kötü etkiler.

Bir saniye durun ve şunu düşünün: Eğer para benim için bir mesele olmasaydı ve bolluk içinde yaşıyor olsaydım neler olurdu? Bunu düşününce omuzlarınızdaki yük kalktı mı?

Birden mutlu, özgür ve hoşnut hissedersiniz. İlham dolu düşüncelerle dolarsınız. Finansal bağımsızlık dünyayı gezebilmeniz, yeni bir ev almanız, her zaman istediğiniz arabayı almanız ve çok daha fazlasını gerçekleştirmenizi sağlar.

Bu olağanüstü hisler yaratıcılığı arttırmaya yarıyor. Bu yüzden girişimcilerin hedefi kendi hayatlarını daha iyi bir noktaya getirmek olmalı.

Bolluğa karşı direnen zihninizdeki engeller

Özellikle iş maddi durumunuza gelince nasıl bolluk içinde hissedebilirsiniz? Bunun cevabı her insan için değişiklik gösterir.

Daha fazla bolluğa ulaşabilmek için öncelikle düşünme şeklinizi değiştirmeniz gerek. Kendiniz hakkında ne düşündüğünüzle başlayabilirsiniz.

Zihninizdeki 1. Engel: Kendimize anlattığımız hikayeler

İlk engel hayatınızda eksik olduğunu düşündüğünüz şeyler. Örneğin bilinçaltınızın en karanlık taraflarında sürekli dönmekte olan para konusu.

  • Belki hayatınızda hiç paranız olmayacak ve bolluğun nasıl bir şey olduğunu anlayamayacaksınız
  • Para kazanmanmanın çok zor olduğunu düşünmeniz
  • Belki de her şeye sahip olamayacağınızı düşünmeniz

Sorun ne olursa olsun kendinize para konusunda ne düşündüğünüzü sorun. Bunu açıklığa kavuşturduğunuzda negatif yönleri düzeltmek daha kolay olacaktır.

Zihninizdeki 2. Engel: Kendi değer ve kıymetiniz

Finansal bolluğunuzun önündeki bir diğer engel de kendinize verdiğiniz değer.

Konu sizin hayattaki kabiliyetlerinize gelince kendi değer ve kıymetiniz hakkında ne hissediyorsunuz? İyice düşünün ve kendinize şunları sorun:

  • Daha fazla para kazanmaya değer mi?
  • Bolluk içinde yaşamalı mıyım?
  • İnsanlar ben daha çok para kazanınca beni yargılar mı?
  • Daha fazla kazanınca hayatım gelişecek mi?
  • Çok para kazanma düşüncesi beni gerer mi?

Bu sorulara cevap vermek zihninizdeki para konusundaki düşünceleri açığa çıkarır.

Para mutluluğun anahtarı demiyoruz çünkü değil. Mutluluk bir seçimdir. Ama hayatınızı geliştirmeye hazırsanız sizi bundan geri tutan her şeyi hayatınızdan çıkarmanız gerek. Bunu yaptığınızda ilhamınızın ve yaratıcılığınızın dolup taştığını göreceksiniz. Bu da sizin için en iyi hayatı yaşamanızı sağlayacak. Yaratıcı ve ilham dolu hissetmeyi hak ediyorsunuz.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com