Zihninizin Pozitif Alanında Nasıl Kalırsınız?

Sürekli bir şekilde zihnimizin pozitif alanlarında kalmanın en iyi yöntemi nedir?

Aslında bu kesinlikle kişiden kişiye değişir. Ama bunun başlangıç noktası olumsuz duygular ve durumlarla yüzleşmenizi sağlayacak olumlu şeyler hissetmenizi sağlayacak şeyler yapmaktır.

  • Eğer sinirli ya da hüsrana uğramış hissediyorsanız sizi nelerin eğlendirdiğini ve neleri yapmaktan hoşlandığınızı düşünün ve hayatınızı olumlu yönde etkileyin.
  • Eğer gergin ya da kaygılı hissediyorsanız bu izinsiz gelen ve tekrarlayan düşüncelerden uzaklaşmaya çalışın ya da çözülebilir problemler hakkında endişelenin.
  • Kendinizi kaybetmiş ve stresli hissediyorsanız sakinleşin ve yapılacaklar listenizi kontrol edin ve bir daha düzenleyin, neyin daha çok önemli olduğunu düşünün.

Eğer bunları uygularsanız hayatınızın kötü olan noktaları daha iyi bir şekil almaya başlar. Bu çözümler basit de olabilir. Eğer müzik dinlemek ya da görsel alanlar sizin rahatlamanızı sağlıyorsa o zaman onu yapın!

Bilinçli ve Düşünceli Olmak

Kendinizi daha iyi bir ruh haline sokmak istediğiniz zaman ulaşmak istediğiniz ruh hali hakkında bilinçli ve düşünceli olun. Sadece müzik dinleyip zihninizi görmezden gelmeyin. Kendinize neden diye sorun, bu yolu neden izlediğinizi kendinize açıklayın. Bu engellerinizin etrafındaki olumlu yapıyı geliştirmenizi sağlayacak ve bunu neden yaptığınıza dair size moral verecektir.

Davranışlarınızın arkasındaki nedenleri anlamak için zihninizi eğitmek çok önemli.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com