Dizüstü Bilgisayarınızı Hızlandırmak İçin Çöpe Gönderebileceğiniz 5 Şey

Dizüstü bilgisayarınız biraz yavaş mı çalışıyor? Hemen yenisini almaya ya da tüm dosyalarınızı başka bir yere transfer etmenize gerek yok. Bilgisayarınızdaki bazı şeyleri çöpe yollamanız yeterli.

Masaüstünüzdeki Dökümanlar

Masaüstündeki öğelerin sayısı doğrudan zihinsel durumunuzu yansıtır. Ana ekranda çok fazla dokümanı kaydettiğinizde bilgisayarlar aslında yavaşlar çünkü otomatik olarak her biri için ön izleme oluştururlar. Bu belgeleri ait oldukları yere kaydedin veya en kötü senaryo, “Masaüstü Dosyaları” olarak yaratıcı bir şekilde işaretlenmiş bir klasöre yerleştirin.

Eski İşletim Sistemleri

Elbette, yazılım güncelleme istemleri sinir bozucudur, ancak bunları kabul etmiyorsanız, bilgisayarınızın eski ve desteklenmeyen bir sistemde süper yavaş çalışmasına neden olabilirsiniz. Yeni bir işletim sisteminin yüklenmesi uyarısı aldığınızda bir dahaki sefere kendinize bir iyilik yapın ve “Tamam” ı tıklayın.

Çoğaltılmış Dosyalar

Evet, bu görev çok zaman alıcı olabilir, ancak makinenizi dosya kopyaları için etkili bir şekilde tarayan bir uygulama kullanarak düşündüğünüzden daha kısa bir zamanda birden fazla çoğalttığınız dosyaları bulabilirsiniz. Endişelenmeyin, bu tarz uygulamalar resmi olarak silme işlemini gerçekleştirmeden önce gözden geçirme şansını verir.

Eski ve Kullanılmış Uygulamalar

Bu işlemi dikkatle uygulayın. Örneğin, fotoğraf makinenizle birlikte gelen ve bir fotoğraf makinesi uygulaması hiç kullanmamanıza rağmen masaüstünde gereksiz yer kaplar.

E-postalarınız

Hedefiniz: Gelen kutusunu sıfırlamak. Ama sanki sıralamak ve dosyalamak için hiç vaktiniz yokmuş gibi geliyor. Yeni plan – “2015 E-postası” ile işaretlenmiş bir klasör oluşturun ve o yıl boyunca aldığınız her iletiyi oraya sürükleyin. (2014, 2013 için de aynı şekilde) Bu, gelen kutusu alanınızı kurtaracak ve arşivlerinizi daha aranabilir hale getirecektir.

Author Image
İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com